Kamil Ptaszkiewicz
Wyniki 24. kolejki 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej
Wyniki 24. kolejki 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej Adidas
W miniony weekend zostały rozegrane spotkania w ramach 24. kolejki 3. ligi dolnośląsko-lubuskiej.

W tym tygodniu najciekawsze spotkanie odbyło się w Gaci, gdzie miejscowa Foto-Higiena podejmowała drużynę z Jeleniej Góry. Spotkanie dało zgromadzonym kibicom sporą dawkę emocji. Po pierwszej połowie na zegarze widniał wynik 2:2 i losy tego spotkania były otwarte. W 68. minucie został podyktowany karny dla gospodarzy, którego pewnie wykorzystał Marcin Mazur. Dla Foto-Higieny strzelali także: Dominik Wejerowski (17') oraz Grzegorz Dorobek (29'). Z kolei gole dla Karkonoszy strzelali: Maciej Firlej (22'K) oraz Łukasz Kusiak (24')

Ciekawy mecz odbył się także we Wrocławiu, gdzie rezerwy Śląska na Stadionie Piłkarskim Oporowska podejmowały KS Polkowice. Pozycje w tabeli obydwu zespołów wyraźnie zapowiadały, że będzie to mecz na szczycie. Spotkanie dość szybko ułożyli sobie gospodarze, którzy po pierwszej połowie prowadzili 2:1. W 62. minucie gola na 3:1 strzelił Grzegorz Rajter i było już praktycznie po meczu. Polkowice dopiero w 85. minucie po trafieniu Piotra Kasińskiego tak naprawdę zabrały się do odrabiania strat, ale czasu było już zbyt mało, żeby wywieźć z Wrocławia korzystny wynik.

Górnik Wałbrzych dzięki wygranej w Gorzowie Wielkopolskim i porażce klubu z Polkowic uplasował się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i tym samym został nowym liderem ligi.