kostek
Texom Sokół Sieniawa minimalnie przegrał z ekipą ze Starachowic.
Texom Sokół Sieniawa minimalnie przegrał z ekipą ze Starachowic. Grzegorz Kostka
Jeden błąd w polu karnym przesądził o porażce Sokoła, którego sytuacja w tabeli staje się coraz gorsza.

W pierwszej połowie mecz toczył się głownie w środkowej części boiska, a kibice za wiele okazji podbramkowych nie obejrzeli. Już w 5 minucie Franciszek Wróblewski próbował zaskoczyć bramkarza gości, jednak piłkę w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców gości. Na odpowiedz przyjezdnych trzeba było poczekać do 14 minuty, kiedy to czujność bramkarza Sokoła sprawdził Handzlik. Z czasem lekką przewagę osiągnął Star. Goście najbliżsi gola byli w 37 minucie. Wtedy to Kośmider wycelował w okienko, ale Wierzchowski tylko w sobie znany sposób, na raty wybił piłkę na róg.

Po zmianie stron miejscowi pierwsze ostrzeżenie dostali w 52 minucie, kiedy to Stefański z wolnego trafił w mur. Chwilę później po pechowej interwencji w polu karnym Więckowskiego, sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Szynka.

- Szkoda, że ta kontrowersyjna sytuacja zdecydowało o losach meczu

- utyskiwał po meczu trener Sokoła.

Sześć minut później powinno być 2:0, lecz Śliwiński z 5 metrów trafił w bramkarza Sokoła. Miejscowi próbowali odrobić straty, ale praktycznie tylko raz poważniej zagrozili bramce gości po akcji Kiełbasy. Ostatni kwadrans to przysłowiowe bicie głową w mur miejscowych, którzy mimo prób ataków nie potrafili stworzyć sobi8e konkretnej sytuacji bramkowej i goście zgarnęli trzy punkty - Przyjechaliśmy po trzy punkty i cel zrealizowaliśmy - podsumował trener gości, Tadeusz Krawiec.

Texom Sokół Sieniawa - Star Starachowice 0:1

Bramka 0:1 Szynka 58-karny

Sokół: Wierzchowski - Jeż (58 Kiełbasa), Mróz, Fedan (84 Stankiewicz), Padiasek, Wróblewski (71 Martinez), Więckowski, Kaczor ż, Czajkowski, Janik ż (71 Wawryszczuk), Kwaczreliszwili. Trener Robert Chmura.

Star: Lipiec – Maidanevych, Puton, Kośmider ż, Stefański (58 Cukrowski), Bracik, Jagiełło ż, Handzlik (58 Głaz), Nowak (39 Kawecki), Szynka (67 Duda), Śliwiński (67 Stanisławski). Trener Tadeusz Krawiec.