3 liga piłkarska: Górnik II Zabrze - Odra Opole 1-1

Marcin Sagan
Strzelec bramki dla Odry Krzysztof Kiercz.
Strzelec bramki dla Odry Krzysztof Kiercz. Sławomir Jakubowski
Kilku graczy opolskiego zespołu w tym meczu odpoczywało, a trzech „polowało” na żółte kartki.

W opolskim klubie trwa już „operacja baraże”. Z tego też powodu szkoleniowiec zespołu Jan Furlepa udał się na rekonesans na północ Polski chcąc obejrzeć w akcji potencjalnych rywali Odry w barażach. W sobotę oglądał w akcji GKS Przodkowo, a w niedzielę ma zobaczyć Vinetę Wolin. Swojego rywala w decydujących bojach o 2 ligę niebiesko-czerwoni poznają dopiero w najbliższy weekend.

Odrę w Zabrzu prowadził więc drugi trener - Piotr Plewnia. Nie mógł w tym meczu zagrać z powodu pauzy za kartki Waldemar Gancarczyk. Jego brat Mateusz, Damian Ałdaś oraz Przemysław Bella starali się natomiast dostać żółtą kartkę, by nie zagrać w ostatnim meczu ze Skrą Częstochowa, ale być już „czystym” na baraże. Zadanie wypełnili. Poza tym oszczędzani byli: Robert Trznadel, Mateusz Peroński i Krzysztof Gancarczyk, którzy nie znaleźli się nawet na ławce rezerwowych.

Goście objęli prowadzenie w 25. min. Z rzutu wolnego dośrodkował Damian Ałdaś, a celnym strzałem głową popisał się Krzysztof Kiercz. Zabrzanie wyrównali zaraz po przerwie. Mateusz Gancarczyk nie zdołał przerwać akcji rywali, a skutecznie wykończył ją Filip Żagiel.

Odra powinna to spotkanie wygrać. W drugiej połowie stworzyła sobie przynajmniej cztery dogodne okazje do zdobycia zwycięskiej bramki. Niestety żadnej nie udało się wykorzystać. Dwie zmarnował Marcin Niemczyk, a po jednej Bartosz Włodarczyk i Michał Sypek. Rezerwowy zespół Górnika też pokazał się z całkiem dobrej strony, przez co spotkanie oglądane przez garstkę widzów (ze względu na remont obiektu Sparty Zabrze, gdzie gra Górnik II nie mogli go oglądać kibice z Opola) było dość ciekawe.

Zabrzański zespół pozostał jedynym w ligowej stawce, z którym Odra w tym sezonie nie wygrała. Jesienią w Opolu także był bowiem remis 1-1.

Górnik II Zabrze - Odra Opole 1-1 (0-1)
0-1 Kiercz - 25., 1-1 Żagiel - 49.
Górnik II: Loska - Staszczak (80. Weber), Kulanek, Rutkowski, Jakub Dankowski - Gruszka, Teichman, Wolański, Piasecki (90. Papis), Pawłowski (66. Weremko) - Żagiel (74. Trubeha). Trener Józef Dankowski.
Odra: Weinzettel - M. Gancarczyk (53. B. Kolanko), Kiercz, Bodzioch, Brusiło - Niemczyk (65. Sypek), Bella, Wepa, Ałdaś, Włodarczyk (74. Grochowski) - Staroń (60. Wolny). Trener Piotr Plewnia.
Sędziował Marcin Bielawski (Katowice). Żółte kartki: Gruszka, Teichman, Piasecki - M. Gancarczyk, Bella, Ałdaś, Włodarczyk. Widzów 40.

Materiał oryginalny: 3 liga piłkarska: Górnik II Zabrze - Odra Opole 1-1 - Nowa Trybuna Opolska