Waldemar Mazgaj
W meczu Unii z Resovią padło aż 7 bramek.
W meczu Unii z Resovią padło aż 7 bramek. fot. MFoto/ZKS Unia Tarnów
Piłkarze Resovii w drugim wiosennym meczu wyjazdowym sięgnęli po komplet punktów. „Pasiaki” ograły w Tarnowie Unię 5:2 strzelając trzy bramki między 18. a 22. minutą.

Te trafienia, po fatalnych błędach gospodarzy w obronie, ustawiły mecz. – To był kluczowy moment meczu. Fakt, Unia popełniała błędy, ale moi zawodnicy musieli coś od siebie dołożyć, żeby to strzelić – uśmiechał się Szymon Grabowski, trener Resovii.

– Baliśmy się tego meczu, bo na Unii zawsze ciężko się nam gra – dodawał szkoleniowiec gości. – Tym bardziej, że po remisowym meczu z Karpatami Krosno nie byliśmy pewni siebie, ale chcieliśmy się odegrać. W II połowie Unia nas lekko wystraszyła strzelając gola tuż po przerwie, ale chciałbym żebyśmy zawsze grali tak odpowiedzialnie.

Trener Unii Daniel Bartkowski przyznał, że nie poznawał swojej drużyny. – Nie zagraliśmy nawet 50 procent w porównaniu do ostatniego meczu, wygranego w Białej Podlasce. Byliśmy słabi fizycznie, nogi nie niosły. Mamy dużo materiału do analizy – komentował.

Ozdobą meczu były bramki Dariusza Frankiewicza na 0:2 (z 25 m strzelił po koźle w dłuższy róg) i Michała Ogrodnika na 0:3. Skrzydłowy Resovii ograł Węgrzyna i ładnie uderzył pod poprzeczkę.

Unia Tarnów – Resovia 2:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Kaliniec 18, 0:2 Frankiewicz 21, 0:3 Ogrodnik 22, 1:3 Hebda 47, 1:4 Ogrodnik 59, 2:4 Biały 62-karny, 2:5 Makowski 68.

Unia: Banek – Więcek (63 Wierzchowiec), Ł. Bartkowski, Węgrzyn – Tyl żk (73 Ściślak), Popiela (63 Wardzała) – Zawrzykraj (80 Bachara), Sojda, Hebda, Nytko (63 Łazarz) – Biały. Trener Daniel Bartkowski.

Resovia: Gnatek 5 - Kantor 6, Makowski żk 6, Domoń żk 6, Drobot 6 (87 Cach) - Ogrodnik 7 (80 Bieniasz), Kaliniec 6, Frankiewicz żk 7, Kwiek 6 (71 Adamski), Pyrdek 6 (73 D. Buczek) - B. Buczek żk 6 (83 Feret). Trener Szymon Grabowski.

Materiał oryginalny: 3 liga. Resovia wykorzystała fatalną grę obrońców Unii i wygrała w Tarnowie 5:2. Piękne gola Dariusza Frankiewicza i Michała Ogrodnika - Nowiny