4 liga. KS Wiązownica zremisował z Igloopolem Dębica. Dwa karne gości

kostek
KS Wiązownica rozegrała dwie odmienne połowy w meczu z Igloopolem Dębica,
KS Wiązownica rozegrała dwie odmienne połowy w meczu z Igloopolem Dębica, Grzegorz Kostka
Ostatnie mecze Wiązownicy w roli gospodarzy do najlepszych nie należą. Pojedynek z Igloopolem do przerwy dawał nadzieję, że tym razem gospodarze u siebie spokojnie wygrają mecz. Niestety dla nich w drugiej połowie wróciły stare demony, a Igloopol za ambicję został nagrodzony jednym punktem.

Mecz rozpoczął się dla miejscowych wprost wyśmienicie. Już w trzeciej minucie Patryk Zieliński pokonał Łukasza Psiodę. Kolejne minuty to przewaga miejscowych, którzy stworzyli sobie kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. W końcu w 25 minucie Jakub Kądziołka wykorzystał dogranie z boku Huberta Kasi, zdobywając drugiego gola dla gospodarzy. W końcowych minutach pierwszej połowie kolejnych okazji nie wykorzystali Kacper Rop i Jakub Kądziołka. Goście praktycznie niczym szczególnym w ofensywie się nie wyróżnili.

- Mecz pod pełna kontrola, Igloopol bez strzału na bramkę, Wiazownica mogła prowadzić wyżej - mówił w przerwie prezes gospodarzy Ernest Kasia.

Po przerwie miejscowi niczym nie przypominali zawodników z pierwszej połowie. Zadowoleni z prowadzenia grali wolno i nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji bramkowej. Igloopol widząc, że gospodarze zwolnili tempo gry, zaatakował odważniej i w 75 minucie egzekwował rzut karny. Adrian Brzostowski nie pomylił się z jedenastego metra i przyjezdni złapali kontakt. Uskrzydleni golem goście zaatakowali zaskoczonych gospodarzy i w końcówce meczu po raz drugi wywalczyli rzut karny. Ponownie Adrian Brzostowski okazał się skutecznym wykonawcom jedenastki, doprowadzając do remisu.

- W drugiej połowie nic nie graliśmy. Jeżeli zawodnicy myślą ze w piłkę gra się 45 min. to przepraszam, ale nie u mnie! - zakończył prezes Kasia.

KS Wiązownica - Igloopol Dębica 2:2 (2:0)

Bramki 1:0 Zieliński 3, 2:0 Kądziołka 25, 2:1 Brzostowski 75-karny, 2:2 Brzostowski 90-karny.

Wiązownica: Cynar – H. Kasia (81 Sitek), Staszczak, Gliniak, Kordas ż – Janiczak, Rop ż (88 Hala), Kloc – Wydra (70 Szafar), Zieliński, Kądziołka. Trener Marcin Laska.

Igloopol: Psioda – Cyran (61 Brzostowski), Ligęzka, Wiszyński (77 Labak), Stefanik, Kasprzykowski (80 Pęk), Tyrka (83 Lamparty), Nowakowski, D. Rokita, Ochab (85 Cyganowski), K. Rokita (90 Laskowski). Trener Łukasz Bartkowski.

Sędziował Samołyk (Stalowa Wola). Widzów: 300.