4 liga piłkarska. Małapanew Ozimek - Agroplon Głuszyna 2-1

Wiktor Gumiński
Piłkarze Małejpanwi odnieśli bardzo cenne zwycięstwo w kontekście walki o drugie miejsce. Na zdjęciu: Kacper Kamiński. Oliwer Kubus
W rozgrywanym na raty meczu lepsi okazali się piłkarze z Ozimka.

Jeden z meczów 32. kolejki, w którym zmierzyły się zespoły zajmujące miejsce w pierwszej czwórce, był rozgrywany aż przez dwa dni. W sobotę został bowiem przerwany po 24 minutach. Spowodowane to było potężną ulewą, jaka przeszła nad Ozimkiem.

W niedzielę warunki do rywalizacji były niewiele korzystniejsze, ale udało się już dokończyć spotkanie. Gospodarze wygrali 2-1 i tym samym sprawili, że Agroplon poniósł drugą ligową porażkę z rzędu. Nie ma ona jednak wielkiego ciężaru gatunkowego, ponieważ piłkarze z Głuszyny już wcześniej zapewnili sobie awans do 3 ligi.

Wynik pojedynku otworzył w 30. minucie Bartłomiej Grześkiewicz. Gracze Agroplonu doprowadzili do wyrównania pół godziny później. Do bramki Małejpanwi trafił po rzucie rożnym środkowy obrońca Damian Czech. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, a konkretnie do Piotra Stępnia.

Małapanew Ozimek - Agroplon Głuszyna 2-1 (1-0)
Bramki: 1-0- Grześkiewicz - 30, 1-1 Czech - 60., 2-1 Stępień - 77.
Małapanew: Jarosiński - Kubicz (29. Kuchta), Lewandowski, Gawlik - Wróblewski (84. Trębacz), Górniaszek, Grześkiewicz, Komor - Bienias, Kamiński, Semik (57. Stępień) . Trener Dariusz Kaniuka.
Agroplon: Kuleszka - Słupianek, Czech, Jędrzejewski, Tistek (70. Zuzel) - Gacmaga (70. Sobczak), Fedota, Surowiak - Lewandowski (70. Reisch), Mikulski (76. Łuczka), Babiarz. Trener Andrzej Moskal.
Żółte kartki: Górniaszek - Zuzel, Mikulski.
Czerwona kartka: Zuzel (dwie żółte) - 83. min
Sędziował Szymon Łężny (Kędzierzyn-Koźle).

Materiał oryginalny: 4 liga piłkarska. Małapanew Ozimek - Agroplon Głuszyna 2-1 - Nowa Trybuna Opolska