SzS
Mariusz Grotkowski/Pionki24.pl
Bardzo ciekawie zapowiada się piąta kolejka w czwartej lidze mazowieckiej. W samo południe w Pionkach, Proch przegrał z rezerwami Radomiaka Radom. Ciekawie będzie też w innych meczach z udziałem naszych drużyn.

Proch Pionki - Radomiak II Radom 0:1 (0:1)
Bramka: Patryk Winsztal 31
Proch: Maik - Kapusta, Jaroszek, Janiszewski, Denkiewicz - Bartosiak (68 Siwahla), Kisiel, Wnuk (68 Nowocień), Szczepański (87 Ząbkowski), Kędra - Joel Tata
Radomiak: Haluch - Faraji, Nowakowski, Filipowicz, Bruno Luz (90 Stępień), Klabnik, Pietrzyk, Gilewski (71 Nowosadko), Winsztal, Kluska, Wiatrak

Zespół gości skorzystał z pomocy kilku zawodników, którzy trenują z pierwszoligową kadrą, ale nie załapali się na mecz z Chrobrym w Głogowie. Pierwszy kwadrans w Pionkach był bardzo ostrożny, bez dogodnych sytuacji podbramkowych z obu stron. Senne widowisko toczyło się prze zpół godziny, po czym po strzale Patryka Winsztala goście objęli prowadzenie.
Po przerwie więcej groźnych sytuacji stworzyli pionkowianie. W 80 minucie po strzale Siwahli, ofiarnie strzał obronił Haluch. Golkiper "zielonych" jeszcze w doliczonym czasie gry popisał się świetną paradą po strzale z rzutu wolnego, z 17 metrów. Defensywa "zielonych" nie pomyliła się do ostatnich sekund i radomianie wywieźli komplet punktów.
Po pięciu kolejkach Proch ma cztery punkty na swoim koncie, a Radomiak II wskoczył na fotel lidera z 13 punktami!

KS Warka - Józefovia Józefów 2:1 (1:0)
Vogtman 27, 88 - Dukalski 86 z karnego
Warka: Składkowski - Malinowski, Staros, Majewski, Pędzikowski, Vogtman, Pacholski, Mińkowski, Zieliński, Wierzbicki, Stefański

Trzy remisy zanotowali dotąd piłkarze beniaminka z Warki. W sobotę KSzagrał z Józefovią, innym beniaminkiem. Kibice mocno liczyli na pierwszy triumf. Nasz zespół był zdecydowanie lepszy, ale mimo momentami sporej przewagi, brakowało gdzieś przysłowiowej kropki nad „i”. Bardzo ciekawa była końcówka tego spotkania. W 86 minucie po błędzie defensorów, Józefovia wywalczyła rzut karny, który na gola zamienił Dominik Dukalski. Na szczęście odpowiedź była szybka. Goście stracili piłkę w środku boiska, Paweł Bylak dośrodkował do Maksymiliana Vogtmana i ten wykorzystał okazję.

Oskar Przysucha - Mazur Karczew 3:2 (2:1)
Bramki: Janiszewski 32, 43, Bojek 47 - Dikof 37, Raszka 89
Oskar: Wieczorek - Bojek, Kornacki, Walasek, Kapusta (88 Wołowiec) - Kowalczyk (84 Włodarczyk), Kozakiewicz, Sapieja (78 Rak), Kubryn - Nowosielski, Janiszewski

Po ostatnich słabszych występach Oskara, trener Paweł Górak i zawodnicy odbyli w szatni mocną, męską rozmowę. To chyba pomogło, bo w sobotę ekipa Oskara zagrała bardzo ambitnie i z ogromną determinacją. Może piłkarsko nie było najlepiej, bo wciąż zdarzało się sporo błędów, to jednak zespół pokazał charakter.
Samo spotkanie było bardzo nerwowe, a goście mieli po ostatnim gwizdku dużo pretensji do arbitra, który ich zdaniem podyktował dwa rzuty karne i wypaczył wynik meczu.
Do 30 minuty obie drużyny stworzyły sobie po dwie dogodne sytuacje bramkowe. W 32 minucie kapitan zespołu Mazura nieprzepisowo zatrzymał akcję naszej drużyny i sędzia słusznie wskazał na 11 metr. Tomasz Janiszewski pewnie wykorzystał rzut karny. Radość z prowadzenia trwała zaledwie pięć minut, bo niepilnowany Maksymilian Dikof popisał się ładnym strzałem po poprzeczkę i było 1:1. Jeszcze przed przerwą arbiter podyktował kolejny rzut karny. Tym razem faulował golkiper Mazura. Janiszewski ponownie wykorzystał rzut karny. Co ciekawe w 45 minucie mogło być 3:1, ale Oskar nie wykorzystał sytuacji sam na sam.
W 47 minucie nasz zespół podwyższył rezultat. Piotr Kornacki dośrodkował z rzutu rożnego, piłka spadła na głowę Michała Bojka i ten trafił do siatki.
Wydawać by się mogło, Oskar ma już wygraną w kieszeni, ale w 89 minucie Marcin Raszka wykorzystał dośrodkowanie kolegów i zdobył kontaktową bramkę. Mazur rzucił się do odrabiania strat. Goście mieli pretensje do arbitra, że doliczył tylko trzy minuty, a ich zdaniem było osiem zmian i jeszcze spora przerwa na opatrywanego zawodnika.

KS Raszyn - Pilica Białobrzegi 3:2 - mecz odbył się w piątek. RELACJA I WYNIK TUTAJ

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani