4 liga. Wisłoka Dębica zdecydowanie lepsza w derbach od Igloopolu

Michał Czajka
Wisłoka pewnie wygrała spotkanie derbowe
Wisłoka pewnie wygrała spotkanie derbowe Krzysztof Nowaliński
Wisłoka Dębica okazała się lepsza w derbach od Igloopolu. Podopieczni trenera Dariusza Kantora wygrali 3:0.

Sobotni mecz znakomicie rozpoczął się dla Wisłoki. Już w 1. minucie bardzo duży błąd popełnił Darłak, który podał piłkę Fedanowi. Ten prostopadle odegrał do Gwiazdy. Napastnik gospodarzy nie miał problemów z pokonaniem Psiody i było 1:0 dla miejscowych.

Goście próbowali odrobić stratę, ale nie potrafili sobie wypracować dogodnych sytuacji. Zagrożenie pod bramką Dybskiego stwarzali właściwie tylko po stałych fragmentach gry. Najbliżej celu był Socha, ale nie trafił w bramkę.

W drugiej połowie Igloopol nadal myślał o wyrównaniu i coraz bardziej się odsłaniał. Konsekwencją tego były oczywiście również sytuacje dla Wisłoki. W 60 minucie Łanucha zagrywał do Darłaka, który musnął piłkę głową. To uderzenie zdołał obronić Psioda, ale piłka trafiła do Cabały, który z bliskiej odległości podwyższył na 2:0.

15 minut później bardzo dobre prostopadłe podanie od Króla wykorzystał Bożek, który przelobował Psiodę. Wisłoka mogła wygrać jeszcze wyżej, ale strzały Łanuchy z rzutu wolnego i Cabały dobrze wybronił Psioda.

Najlepszą okazję dla gości w drugiej połowie zmarnował Przemysław Nalepka, który próbował lobować Dybskiego, ale jego strzał przeszedł ponad bramką Wisłoki.

- Niestety szybko stracona bramka ustawiła to spotkanie. Gospodarze poczuli wiatr w żagle i grało im się łatwiej. My próbowaliśmy wyrównać, ale przez to coraz bardziej się odsłanialiśmy

- podsumował spotkanie trener gości Bartosz Zołotar.

Wisłoka Dębica – Igloopol Dębica 3:0 (1:0)

Bramki: Gwiazda 1, Cabała 60, Bożek 86.

Wisłoka: Dybski 7 – Król 7, Remut ż 8, Hus 7 – Bożek 8 (88 Pęcak), Fedan 8, Cabała 8, Łanucha 8 (88 Konik ż), Rębisz 7 - Sojda 7 (71 Nowak ż) – Gwiazda 8 (88 Guzik). Trener Dariusz Kantor.

Igloopol: Psioda 5 – Darłak ż 3 (60 Lamparty), Wanat 4, Socha ż 4, Stefanik ż 4, T. Nalepka 4 (70 Żydek), Janus 4 (53 K. Rokita 4), Syguła 4 (65 Brzostowski), Machnik 4 (79 Pyskaty), D. Rokita 4 (68 Smagacz), P. Nalepka 4. Trener Bartosz Zołotar.

Sędziował Łamasz 8 (Jarosław). Widzów 1300.

Materiał oryginalny: 4 liga. Wisłoka Dębica zdecydowanie lepsza w derbach od Igloopolu - Nowiny