Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
26. kolejka PKO Ekstraklasy (19 marca 2022 roku): Listę...

7 najważniejszych i najbardziej pamiętnych spotkań Lecha Poznań w 2022 roku. Który mecz utkwił w pamięci najmocniej?

1. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (3:0)

26. kolejka PKO Ekstraklasy (19 marca 2022 roku): Listę najważniejszych meczów Lecha Poznań w 2022 roku trzeba rozpocząć od spotkania Kolejorza z Jagiellonią Białystok. Była to konfrontacja w ramach 26. kolejki ekstraklasy. Teoretycznie ten pojedynek o niczym nie przesądzał, ani też o niczym nie decydował. Było to jednak jedno z najważniejszych spotkań w historii poznańskiego klubu. Ten mecz odbył się dokładnie w stulecie zespołu. Na Bułgarskiej oprócz świetnego widowiska w wykonaniu lechitów (szczególnie w drugiej połowie), kibice mieli okazję oglądać popis fanatyków Kolejorza na trybunach. Piękne oprawy, race, fajerwerki. Poznań długo nie zasnął w ten dzień.

Bramki: Ishak (47), Amaral (53), Kownacki (72)
Lech: Bednarek - Pereira (69. Kędziora), Salamon, Milić, Rebocho - Kwekweskiri, Karlstroem (77. Tiba), Ba Loua (69. Kownacki), Ramirez (46. Amaral), Kamiński (77. Marchwiński) - Ishak

Relacja z meczu: Lech Poznań świętował nie tylko na trybunach i pokonał Jagiellonię 3:0. Kolejorz zmiótł rywala po przerwie
Oceny z meczu: Lech Poznań miał po przerwie meczu z Jagiellonią Białystok (3:0) powody do hucznego świętowania jubileuszu