MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Bartosz Boniecki nowym zawodnikiem Staru Starachowice. Z klubu odeszło sześciu innych piłkarzy

Damian Wiśniewski
Bartosz Boniecki nowym zawodnikiem Staru Starachowice
Bartosz Boniecki nowym zawodnikiem Staru Starachowice Facebook.com / Star Starachowice
Zmiany kadrowe w Starze Starachowice. Do klubu przyszedł Bartosz Boniecki, a odchodzą Paweł Lipiec, Oleksiej Majdenewycz, Mateusz Zając, Konrad Handzlik, Jakub Cukrowski i Oskar Natorski.

Bartosz Boniecki to zawodnik urodzony dziewiątego kwietnia 2000 roku. W swoim piłkarskim cv ma występy między innymi w Pogoni Szczecin (drużynie juniorskie), Elanie Toruń, Arce Gdynia czy ostatnio w Vinecie Wolin. Zagrał między innymi 76 meczów w grupie drugiej trzeciej ligi (pięć goli i dwie asysty), 41 spotkań w drugiej lidze (pięć goli i dwie asysty) oraz dwa spotkania w Fortuna 1 Lidze.

W ostatnim sezonie Boniecki zagrał w 22 meczach trzeciej ligi, dostał pięć i jedną czerwoną kartkę.

- Mierzący 170 cm obrońca/pomocnik pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w klubie z rodzinnego miasta, Piłkarzu Golub-Dobrzyń. Następnie reprezentował barwy juniorskich ekip Drwęcy Golub-Dobrzyń, Włókniarza Toruń, a od sezonu 2015/2016 Pogoni Szczecin. W barwach "Portowców" występował też w rezerwach. W 2019 roku był wypożyczony do II-ligowej Elany Toruń. W 2020 roku był zawodnikiem I-ligowej Arki Gdynia. W 2021 roku był zawodnikiem II-ligowych Błękitnych Stargard Szczeciński i następnie III-ligowych rezerw Pogoni Szczecin, z której w zeszłym roku trafił do III-ligowej Vinety Wolin. W zakończonym sezonie Boniecki wystąpił w 22 meczach spędzając na murawie przeszło 1900 minut - tak tego piłkarza przedstawił w mediach społecznościowych klub ze Starachowic.

Starachowiczanie poinformowali również o odejściu kilku innych zawodników.

Paweł Lipiec odchodzi ze Staru

Paweł Lipiec, który dołączył do Staru Starachowice w lutym 2023 roku, przyszedł z ŁKS Łagów. Ze względu na kontuzję, na swoje pierwsze oficjalne spotkanie w barwach zielono-czarnych musiał czekać aż do 5 sierpnia, kiedy to Star rozpoczął sezon w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi, podejmując w Ożarowie Podhale Nowy Targ. W minionym sezonie Lipiec wykazał się jako czołowy bramkarz ligi, uczestnicząc w 30 meczach i spędzając na boisku 2700 minut. Jego postawa miała znaczący wpływ na fakt, że Star miał najlepszą obronę w swojej grupie, tracąc jedynie 27 bramek i zajmując trzecie miejsce wśród wszystkich grup trzeciej ligi.

Od nowego sezonu Paweł będzie bronił barw Podlasie Biała Podlaska, co jest znaczącą stratą dla Staru, ale jednocześnie wielką szansą dla samego zawodnika na dalszy rozwój kariery.

Oleksiej Majdanewycz i Mateusz Zając

Oleksiej Majdanewycz, który dołączył do Staru z KSZO, szybko stał się kluczowym elementem defensywy drużyny. W poprzednim sezonie wystąpił w 32 meczach, z czego w 30 w podstawowym składzie, spędzając na boisku 2334 minuty. Zainteresowanie jego osobą wykazuje KS Wiązownica.

Mateusz Zając, przybyły do Staru w 2022 roku z Watry Białka Tatrzańska, również zasłużył na uwagę dzięki swojej grze. W minionym sezonie sześć razy wychodził na boisko w podstawowej jedenastce i 13 razy z ławki rezerwowych, rozgrywając łącznie 669 minut w trzeciej lidze oraz zdobywając trzy bramki. Tak jak w przypadku Majdanewycza, KS Wiązownica wykazuje zainteresowanie Zającem.

Konrad Handzlik i Jakub Cukrowski

Konrad Handzlik, po jednym sezonie spędzonym w Starze, odchodzi z klubu. Przybył z Garbarni Kraków i wystąpił w 18 meczach, zdobywając cztery bramki i spędzając na boisku 1449 minut.

Jakub Cukrowski, który dołączył do Staru w zimowym okienku transferowym, również opuszcza drużynę. Wychowanek Granatu Skarżysko, przybyły z Garbarni Kraków, zagrał w 7 meczach w pierwszym zespole i 2 w zespole rezerw, gdzie zdobył 2 bramki. Koniec jego wypożyczenia oznacza pożegnanie z klubem.

Oskar Natorski

Odchodzi też Oskar Natorski, który dołączył do Staru w sierpniu 2023 roku i zadebiutował w Regionalnym Pucharze Polski przeciwko Stali Kunów, w meczu który zakończył się wygraną 6:0, a debiut ligowy miał miejsce w 28 kolejce przeciwko KS Wiązownica, gdzie Star wygrał 1:0. Wystąpił jako podstawowy bramkarz w 8 meczach, spędzając na boisku 720 minut i występując również dwa razy w rezerwach Staru.

- Wszystkim wymienionym zawodnikom dziękujemy za reprezentowanie Zielono-czarnych barw i życzymy powodzenia w na dalszym etapie kariery - pisze Star Starachowice na swojej stronie internetowej.

Źródło: Star Starachowice