Bez rozstrzygnięcia w Gdańsku

Piotr Bąk
Lechia Gdańsk 0:3 Lech Poznań
Lechia Gdańsk 0:3 Lech Poznań Maciej Głombiowski
Lechia Gdańsk w ostatnim meczu 11 kolejki Ekstraklasy zremisowała z Lechem 0:0. Poza dwoma stuprocentowymi sytuacjami w pierwszej połowie i czerwonej kartce Ivana Djurdjevića nie działo się nic nadzwyczajnego.

Z remisu zapewne bardziej zadowoleni będą zawodnicy Lechii jednak patrząc na obrót spraw to Lech powinien dziękować rywalom że w drugiej połowie nie wbili im gola.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli goście z Poznania, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce nie oddając jednak przy tym praktycznie żadnych strzałów na bramkę Lechii Gdańsk. Od 15 minuty do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić Lechiści. W 25 minucie podopieczni Tomasz Kafarskiego powinni prowadzić 1:0, Jakub Zabłocki idealnie wyłożył piłkę na 10 metr do Pawła Buzały, ten jednak przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką. Od tego momentu cały czas toczyła się ostra walka w środku pola. W 40 minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej połowie mieli goście. Uderzenie Gancarczyka zamieniło się w podanie do Roberta Lewandowskiego ten jednak w idealnej sytuacji, fatalnie skiksował.

Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do gospodarzy tego spotkania. Strzelać na bramkę Burića próbowali m.in. Jakub Zabłocki czy Marcin Kaczmarek jednak zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie Lechistom brakowało szczęścia, bądź umiejętności? W 77 minucie gola dla Lecha zdobył Sławomir Peszko, jednak Pan Paweł Gil z Lublina nie uznał tej bramki. Sugerując wszystkim iż pomocnik Lecha pomagał sobie ręką. W 78 minucie za dyskusje z sędzią żółtą kartkę otrzymał Djurdjević. Ten sam zawodnik 2 minuty później za bezmyślne podcięcie Krzysztofa Bąka „wyleciał” z boiska osłabiając swój zespół. Do końca tej części gry wynik nie uległ zmianie i około 10000 kibiców zgromadzonych na trybunach stadionu w Gdańsku nie doczekało się gola.

Wydaje mi się iż remis ten bardziej zmartwi Poznaniaków, którym punkty potrzebne są jak woda na pustyni!