Maurycy Brzykcy
Łukasz Kubicki strzelił 6 goli w meczu z Helios Bonito.
Łukasz Kubicki strzelił 6 goli w meczu z Helios Bonito. Fot. Giersu Cam
Futsal Szczecin rozegrał przedostatni mecz u siebie w tym sezonie. Zaprezentował się bardzo okazale. Zawodnicy trenera Miłosza Kocota pokonali Bonito Helios Białystok aż 14:3.

Do składu wrócili wszyscy najważniejsi zawodnicy, ale mecz zaczął się niespodziewanie. Już w 2. minucie Kozłowski pokonał Radosława Janukiewicza. To rozłościło gospodarzy, którzy w przeciągu kolejnych 5 minut zdobyli 4 gole. Pierwsza połowa to popis kapitana, Łukasza Kubickiego, który czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

W drugiej połowie gospodarze nie zwolnili tempa. Na listę strzelców wpisali się młodzi zawodnicy zza wschodniej granicy, Rybitski i Bakishau. Kolejne minuty to lawina goli dla gospodarzy. Bramki zdobywali Gepert, Maćkiewicz oraz Kubicki. Festiwal goli do jednej bramki przerwał Gołaszewski, ale później egzekucję przeprowadzili Ława i Kubicki. Kapitan szczecińskiej drużyny strzelił ostatecznie aż sześć goli, zostając bohaterem spotkania.

Wynik 14:3 to rekordowe zwycięstwo Futsal Szczecin w historii I lidze. Na przestrzeni ostatnich trzech sezonów w I lidze nikomu nie udało się strzelić aż tylu goli. To dopiero drugi mecz z dwucyfrową liczbą goli strzelonych przez szczecinian. Poprzedni przydarzył się w 1. kolejce (11:1 z TAF). Po wygranej Futsal awansował na 6. miejsce w tabeli.

Futsal Szczecin - Bonito Helios Białystok 14:3 (6:2)
Bramki: Kubicki 6 (6, 7, 8, 18, 26, 38), Sobinek (7), Żebrowski (19), Rybitski (23), Bakishau (24), Gepert (25), Maćkiewicz (25), Ława 2 (28, 38) - Kozłowski 2 (2, 10), Gołaszewski (27).
Futsal: Janukiewicz - Maćkiewicz, Żebrowski, Kubicki, Rybitski, Pankrati, Ława, Gepert, Sobinek, Bahiskau, Jurys, Jakubowski.