Chojniczanka ograła wicelidera, Lecha Rypin

Beata Gliwka / Dziennik Bałtycki
Po spotkaniu grającej słabo w tym sezonie Chojniczanki z wiceliderem Lechem Rypin kibice tej pierwszej nie obiecywali sobie zbyt wiele. Tymczasem spotkała ich miła niespodzianka.

Już w pierwszej minucie gola dla Chojniczanki strzelił Jakub Kapsa, ten sam zawodnik celnie skierował piłkę do bramki przeciwnika w 7. i 39. minucie.

Gospodarze do głosu doszli tylko raz - w 19 minucie z sukcesem zaatakował Jakub Bojas. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała jednak do Chojniczanki.

Mimo nieco słabszej drugiej połowy uzyskany wynik 3:1 ekipa trenera Mariusza Pawlaka dowiozła już do końca. Chojnicka drużyna odniosła cenne i ważne zwycięstwo. Trener Lecha Rypin Sławomir Suchomski i jego piłkarze musieli przełknąć gorycz porażki.

Lech Rypin - Chojniczanka 1:3 (1:3)

Bramki: 0:1 - Jakub Kapsa (2.), 0:2 - Jakub Kapsa (7.), 1:2 - Jakub Bojas (19.), 1:3 - Jakub Kapsa (39.)

Lech: Szymański - Bojaruniec (żk), Ragaman (żk), Buchalski, Filipiak (żk), Wrzesiński, Grube (żk), Atanacković (72' Moszczyński), Fredyk (46' Lewandowski), Bojas, Adamiec (62' Tabaczyński)

Chojniczanka: Misztal - Piszczek (żk), Szałek, Markowski, Sylwestrzak - Kapsa (72 Bejuk), Rysiewski (żk) (85' Laskowski), Feruga, Feciuch (żk) (59' Iwanicki (żk)) - Mikołajczak (53 Garuch), Orłowski

Sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa)