Chojniczanka - Ruch Chorzów 0:1 WIDEO. Niebiescy zostali liderami tabeli Fortuna 1. Ligi!

Rafał Musioł
Jesienią Ruch zremisował z Chojniczanką 1:1.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Ruchu Chorzów zgarnęli trzy punkty w wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice. Niebiescy zostali liderami tabeli Fortuna 1. Ligi. Zapis relacji na żywo znajdziecie poniżej.

Chorzowianie zostaną liderami co najmniej do niedzielnego wczesnego popołudnia, gdy zakończy się spotkanie łodzian ze Stalą Rzeszów.

Relacja na żywo z meczu Chojniczanka - Ruch Chorzów 0:1:

KONIEC MECZU! RUCH WYGRYWA 1:0 I JEST LIDEREM FORTUNA 1. LIGI.

90+5' Mnóstwo wrzutów z autu i przepychanek. Ale czas ucieka gospodarzom.

90+3' Walka na połowie Chojniczanki. Tym razem faulują chorzowianie.

90+2' Pląskowski po rogu blokuje piłkę w narożniku. Został uderzony i będzie rzut wolny.

90' Sędzia dolicza aż sześć minut.

87' I taką wyprowadza. Foszmańczyk kończy ją strzałem nad poprzeczką.

86' Ruch już czeka na zabójczą kontrę.

84' Po rogu Kuchta broni strzał w środek bramki.

83' Moneta do Janoszki. Idealna okazja, ale kończy się rzutem rożnym.

80' Niebiescy utrzymują piłkę daleko od własnej bramki.

79' Kartka dla Baranowskiego. Mecz się zaostrza.

78' Kara także dla trenera Chojniczanki za domaganie się kartki dla Monety.

76' Żółta kartka dla Pląskowskiego.

75' Ruch stara się kontrolować grę.

73' Feliks będzie zmieniony. W jego miejsce wchodzi Moneta.

72' Trzech piłkarzy Ruchu, Szur, Sikora i Feliks, leży we własnym polu karnym po zderzeniu po rzucie rożnym. Dwaj zderzyli się głowami. Źle to wygląda.

70' Zmiana Szczepan - Pląskowski.

67' Dwie żółte kartki na koncie gospodarzy.

66' Faulowany Foszmańczyk leży na murawie, ale już wraca do gry.

65' Znów spokojniejszy fragment spotkania.

61' Potrójna zmiana: Foszmańczyk za Kobusińskiego, Janoszka za Swędrowskiego, Feliks za Michalskiego.

59' Rut wolny z boku pola karnego dla Chojniczanki. Obrońcy pewnie wybijają próbę strzału na aut.

55' Szczepan pociągnął lewą stroną, dośrodkował w pole karne, ale sędzia odgwizdał spalonego. Ruch wchodzi w uderzenie.

54' Powinno być 2:0 dla Ruchu. Kuchcie dopisało szczęście.

52' Emocje zostały jakby zamrożone w tym arktycznym powietrzu.

50' Ruch znów się przyczaił i gra toczy się w środku boiska.

46' Rzut rożny dla Chojniczanki. Bez strzału na bramkę.

Rozpoczyna się II połowa. Ruch bez zmian.

Obie drużyny wróciły na boisko.

45+2' Koniec I połowy.

Tak padł gol dla Ruchu:

45+3' GOOOOL DLA RUCHU! Daniel Szczepan zdobywa siódmą bramkę w tym sezonie. Potężne zamieszanie w polu karnym, Szczepan nieczysto trafił w piłkę, ale ta wturlała się do bramki!

44' Daniel Szelągowski doznał kontuzji kolana i opuszcza boisko na ramionach kolegów. Uraz miał miejsce bez kontaktu z rywalem, podczas... mijania sędziego.

40' Chojniczanka próbuje strzałów z dystansu, Ruch woli przedzierać się bliżej bramki.

35' Tempo spotkania spada. Piłkarze grają w prressingu, nie ma miejsca na rozegranie akcji.

30' Ciężki mecz dla obu zespołów. W celnych strzałach 3:1 dla Chojniczanki, ale to tylko statystyka.

26' Znów przewaga po stronie Ruchu, ale są problemy z utrzymaniem piłki w boisku.

23' Niezłe tempo meczu. Akcje nie przynoszą jednak czystych sytuacji strzeleckich.

20' Ruch się wreszcie odgryza. Swędrowski głową w polu karnym, ale niecelnie.

17' Chojniczanka otrząsnęła się z naporu Ruchu i gra coraz odważniej.

14' niespodziewany strzał z dystansu Sama van Huffela, kapitalnie broni Jakub Bielecki!

11' Gra toczy się w okolicach linii środkowej. Chojniczanka stara się utrzymać wysoki pressing i blokować rozegranie Niebieskich.

9' Gospodarze próbują odepchnąć Ruch sprzed swojej bramki i przy przejęciu piłki wychodzą szybko skrzydłami.

7' Widać, że piłkarze mają problemy z poruszaniem się po grząskiej murawie.

5' Rzut rożny dla Chojniczanki. Obrońcy nie dopuszczają do niebezpiecznej sytuacji.

3' Niebiescy zepchnęli gospodarzy na ich połowę.

1' Ruch zaczął z animuszem. Daniel Szczepan strzelał z narożnika pola karnego, ale niecelnie.