CLJ U-17: KS Gryf Słupsk - Lech Poznań 1:1 (zdjęcia)

Jarosław Stencel
Pierwszy punkt w Centralnej Lidze Juniorów zdobyli piłkarze KS Gryf Słupsk, którzy zremisowali z czołowym zespołem ligi Lechem Poznań 1:1 (1:1).

Gryf Słupsk - Lech Poznań 1:1 (1:1)
0:1 Michał Marszałkiewicz (13), 1:1 Jakub Gutowski (26)

33 - rzut karny wybronił Kornel Kaniowski
żółte kartki: Parzych, Gutowski, Wólczyński, Kaniowski
czerwona kartka: Gutowski (90)

KS Gryf: Kaniowski - Kowalik (90 Labryga), Dacków (27 Formela, 49 Grabarczyk), Janikiewicz, Parzych (68 Świdroń), Skórnóg, Barszcz, Dalecki, Wólczyński, Gutowski, Gulbiński (88 Werra).

Lech: Manikowski - Makuch, Rajnisz, Szramowski, Stochniałek, Marszałkiewicz, Ławrynowicz, Zaręba (68 Marzec), Pingot, Kołtański, Palacz.

W 11. minucie strzelał Mateusz Stochniałek i dobrze interweniował bramkarz Gryfa Kornel Kaniowski. Dwie minuty później jednak po rzucie rożnym i strzale z kilku metrów prowadzenie dla Lecha zdobył Michał Marszałkiewcz. Po rzucie rożnym niecelnie uderzał głową Antoni Gulbiński. Dobry okres gry słupszczan wykorzystał Jakub Gutowski, który otrzymał długą piłkę, pobiegł prawą stroną, wpadł w pole karne i uderzył w długi róg wyrównując na 1:1. W 33. minucie Kaniowski obronił rzut karny po próbie Damiana Kołtańskiego. Po przerwie w słupek z rzutu wolnego trafił Marszałkiewicz. Za moment do zagranej piłki wzdłuż bramki nie dopadł żaden z zawodników gości. Tuż nad poprzeczką uderzał Maksymilian Pingot. W 67. minucie kolejny raz słupek uratował słupszczan po strzale Łukasza Szramowskiego. Z rzutu wolnego z ponad 20 metrów w słupek trafił Mateusz Barszcz. W 82. minucie tuż nad poprzeczką z dystansu strzelał Gulbiński. W rewanżu Kaniowski wybronił strzał i dobitkę Kołtańskiego. Jakub Janikiewicz w ostatniej chwili zablokował strzał Szramowskiego. W 90. minucie świetnym strzałem z 30 metrów popisał się Mateusz Skurnóg, ale również znakomicie wybił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę bramkarz Lecha Maksymilian Manikowski.

- Chłopaki dzisiaj naprawdę dużo zostawili zdrowia. To zaowocowało mimo braków kadrowych i kontuzji. Część chłopaków nawet na treningach miała niechęć do piłki, więc ten punkt to naprawdę jest dla nich jak nowe życie i to z zespołem, który aspiruje do tytułu mistrza Polski - powiedział Adam Pietras, trener KS Gryfa Słupsk.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani