Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice WYNIK, WIDEO GieKSa całą drugą połowę grała w dziesiątkę i nie utrzymała prowadzenia

Tomasz Kuczyński
Trener GKS-u Katowice Rafał Górak.
Trener GKS-u Katowice Rafał Górak. Lucyna Nenow
W niedzielę w meczu 29. kolejki Fortuna 1. Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała z GKS-em Katowice 2:2 (0:2). GieKSa całą drugą połowę grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Oskara Repki. Poniżej zobacz WIDEO z bramkami z tego spotkania.

W poprzedniej kolejce GieKSa została zastopowana po pięciu wygranych z rzędu i przegrała u siebie z Odrą Opole. Drużyna trenera Rafała Góraka chciała wrócić na zwycięską ścieżkę w Niecieczy. Broniąca się przez spadkiem do II ligi Termalica, prowadzona od miesiąca przez Marcina Brosza, miała serię dziewięciu meczów bez wygranej. W 2024 roku „Słonie”, przed spotkaniem z GKS-em, zdobyły tylko 3 punkty za trzy remisy.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice: Dwa gole do przerwy i czerwona kartka

GieKSa szybko zabrała się do roboty i już w 8. minucie objęła prowadzenie. Antoni Kozubal posłał piłkę w pole karne z rzutu wolnego i Grzegorz Janiszewski głową skierował ją do siatki.

Dwie minuty później bramkarz gospodarzy Tomasz Loska z trudem obronił strzał Sebastiana Bergiera. W 21. minucie było już 2:0 dla GKS-u. Bergier dostał piłkę pod nogi od obrońcy gospodarzy, minął Loskę i spokojnie uderzył do pustej bramki.

W doliczonym czasie pierwszej połowy katowiczanie stracili Oskara Repkę, który zarobił czerwoną kartkę za faul na Macieju Ambrosiewiczu. Zawodnik Niecieczy opuścił boisko na noszach i nie wrócił już na drugą połowę.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice: Dawid Kudła ratował gości. Do czasu...

Termalica po wyjściu z szatni mocno nacisnęła i Dawid Kudła nie mógł się nudzić. Poradził sobie z dwoma groźnymi strzałami, ale w 63. minucie został pokonany przez Jakuba Nowakowskiego, który strzelił z linii pola karnego.

Gospodarze dążyli do wyrównania. Bramkarz GKS-u ratował swój zespół przed utratą drugiego gola - najpierw w 74. minucie po główce Wiktora Biedrzyckiego, a minutę później poradził sobie ze strzałem rywala z kilku metrów.

Gospodarze dopięli swego w trzeciej doliczonej minucie, kiedy wyrównał Adam Radwański. To nie był koniec, bo Termalica jeszcze atakowała i miała rzuty rożne i Kudła dwukrotnie bronił uderzenia głową.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Grzegorz Janiszewski (8), 0:2 Sebastian Bergier (21), 1:2 Jakub Nowakowski (63), 2:2 Adam Radwański (90+3)

Termalica: Tomasz Loska - Taras Zawijskyj, Lukas Spendlhofer, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew, Maciej Wolski (68. Jakub Wróbel) - Kacper Karasek (84. Bruno Wacławek), Maciej Ambrosiewicz (46. Andrij Dombrowskyj), Adam Radwański - Andrzej Trubeha (46. Jakub Nowakowski), Jakub Branecki (80. Wojciech Jakubik).

GKS Katowice: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski, Grzegorz Rogala - Shun Shibata (86. Bartosz Baranowicz), Antoni Kozubal, Oskar Repka, Adrian Błąd (80. Mateusz Mak) - Sebastian Bergier (90+1. Szymon Krawczyk).

Żółte kartki: Radwański - Jędrych, Bergier, Jaroszek, Kudła

Czerwona kartka: Oskar Repka (GKS Katowice, 45+3-za faul)

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)