Cracovia coraz bliżej utrzymania!

Michał Wieczorek
W spotkaniu dwóch ostatnich drużyn Ekstraklasy Cracovia okazała się lepsza od Polonii Bytom i odbiła się od dna ligowej tabeli. W meczu nie obyło się bez kontrowersyjnych decyzji sędziego.

Polonia Bytom - Cracovia LIVE! Relacja NA ŻYWO w Ekstraklasa.net od 16.45!

Cracovia atakowała od pierwszych minut meczu. Gol dla "Pasów" był tylko kwestią czasu. W 32. minucie Ntibazonkiza przeprowadził indywidualną akcję na lewym stronie. Zszedł do środka i uderzył sprzed lini pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

W drugiej połowie Polonia zabrała się do ataków, ale nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Wojciecha Kaczmarka. Goście wyprowadzili kontrataki. Po jednych z nich dobrym dryblingiem w polu karnym popisał się Mateusz Klich. Nogę wystawił Peter Hricko, a młody pomocnik Pasów sprytnie to wykorzystał. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Alexandru Suvorov.

Tuż przed bramką Suvorova kibice Polonii Bytom domagali się rzutu karnego po faulu na Błażeju Telichowskim. Wtedy sędzia, choć miał do tego podstawy, rzutu karnego nie odgwizdał. Zrobił to natomiast w 89. minucie zupełnie bezpodstawnie. Piłka trafiła w rękę Jarabicy przypadkowo, a w dodatku nie dało to żadnej korzyści drużynie gości. Marcin Szulc wskazał jednak na wapno, a rzut karny wykorzystał Mateusz Żytko.

Na więcej nie było już stać piłkarzy z Bytomia. Cracovia wygrała pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie. Na wiosnę zdobyła pierwsze bramki poza swoim stadionem. Jurij Szatałow odniósł bezcenne zwycięstwo nad drużyną, której trenerem był jeszcze niecały rok temu. Pasy mają już tylko 1 punkt mniej od Polonii, a po tej wygranej również lepszy bilans bramkowy w bezpośrednich meczach między tymi zespołami.

Polonia Bytom - Cracovia 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Saidi Ntibazonkiza (32), 0:2 Alexandru Suvorov (83-karny), 1:2 Mateusz Żytko (89-karny).
Żółta kartka - Polonia Bytom: Michal Hanek, Łukasz Tymiński. Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek, Arkadiusz Radomski.
Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa). Widzów 3 500.
Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski, Krzysztof Król - Marcin Radzewicz, Łukasz Tymiński (65. Marek Bazik), Miroslav Barcik, Michal Hanek, Dariusz Jarecki (46. David Kobylik) - Blazej Vascak (66. Grzegorz Podstawek).
Cracovia: Wojciech Kaczmarek - Łukasz Mierzejewski (68. Marian Jarabica), Vule Trivunovic, Arkadiusz Radomski, Hesdey Suart - Alexandru Suvorov, Mateusz Bartczak, Mateusz Klich, Sławomir Szeliga (74. Vladimir Boljevic), Saidi Ntibazonkiza - Bartłomiej Dudzic (57. Aleksejs Visnakovs).