Czerwona kartka Mateusza Klicha w MLS. Jego DC United wysoko przegrało z New England Revolution

Tomasz Górski
Polacy za granicą. Ostatnią kolejkę MLS nie będzie miło wspominać Mateusz Klich. Nie dość, że jego drużyna przegrała na wyjeździe z New England Revolution aż 0:4, to jeszcze obejrzał czerwoną kartkę za dwie żółte.

MLS. Czerwona kartka Mateusza Klicha

W nocy z soboty na niedzielę (czasu polskiego) grało na wyjeździe z wiceliderem MLS w Konferencji Wschodniej, New England Revolution. W wyjściowym składzie gości pojawił się Mateusz Klich, który jest jednym z kluczowych zawodników drużyny prowadzonej przez Wayne'a Ronneya. Z powodu zawieszenia opuścił tylko jedno spotkanie - przed tygodniem z Interem Miami (2:2). W sumie na boisku przebywał przez 1921 minut.

Wynik meczu był już ustalony wcześniej po trafieniach Gustavo Bou, Iana Harkesa (dwa) i samobóju Brendana Hinesa-Ike'a. W doliczonym czasie gry Klich chciał przerwać kontrę, ale sfaulował rywala. Sędzia Ismir Pekinic bez wahania pokazał najpierw żółtą, a następnie czerwoną kartkę.

New England Revolution - DC United 4:0
Bramki:Gustavo Bou 45', Ian Harkes 45' i 49', Brendan Hines-Ike 73' (samobój)
Żółte kartki: Bobby Wood - Mateusz Klich
Czerwona kartka: Mateusz Klich (90+1'. minuta, DC United, za drugą żółtą).

Skrót meczu New England Revolution - DC United
(czerwona kartka Mateusza Klicha od 6:22)

W MLS Mateusz Klich zagrał w 23 spotkaniach. Na koncie ma 2 bramki i 7 asyst.

Po 24 spotkaniach w Konferencji Wschodniej DC United zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 30 punktów.
W najbliższy piątek zmierzy się przed własną publicznością z New York Red Bulls.