„Czerwone Diabły” wygrały, Mourinho... niezadowolony

Jerzy Filipiuk
"Czerwone Diabły" chcą urządzić rywalom piłkarskie piekło na Old Trafford
"Czerwone Diabły" chcą urządzić rywalom piłkarskie piekło na Old Trafford East News
- Jestem bardzo zadowolony z naszego występu, ale mniej z wyniku. Już w przerwie powinno być 2:0 – wyznał Jose Mourinho, trener Manchesteru United po jego zwycięstwie w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy w Vigo z Celtą 1:0.

„Mou” uznał jednobramkową zaliczkę za zbyt skromną przed rewanżem na stadionie Old Trafford. Jego zdaniem kwestia awansu nadal pozostaje otwarta, choć „Czerwone Diabły” mogły go sobie praktycznie zapewnić już w czwartek.

- Zmarnowaliśmy kilka dobrych sytuacji, choć drużyna grała dobrze, była solidna i zwarta. Sprawiliśmy, że żywiołowy doping miejscowych kibiców nieco zmalał. Celta to trudny rywal, który stosuje indywidualne krycie ośmioma lub dziewięcioma zawodnikami – zaznaczył Mourinho.

Manchester United przedłużył serię spotkań bez porażki w Lidze Europy do dziewięciu (siedem zwycięstw, dwa remisy), a zarazem przerwał passę Celty (była niepokonana w pięciu meczach LE).

W MU nie mógł wystąpić m.in. kontuzjowany Zlatan Ibrahimović. Nie zagra on do końca sezonu, ale Mourinho obiecał mu, że jeśli drużyna awansuje do finału LE i go wygra, to właśnie „Ibra” i Wayne Rooney wzniosą puchar za triumf w tych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że w środowym pierwszym półfinałowym meczu LE Ajax Amsterdam pokonał na własnym boisku Olympique Lyon 4:1. Rewanże 11 maja, finał w Solnej (Szwecja) 24 maja.

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: „Czerwone Diabły” wygrały, Mourinho... niezadowolony - Dziennik Polski