Czwarta wygrana Bałtyku Koszalin. Hat-trick 16-latka [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Bałtyk Koszalin ograł wysoko na swoim boisku Darłovię Darłowo.
Bałtyk Koszalin ograł wysoko na swoim boisku Darłovię Darłowo. Jacek Wójcik
Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu w sezonie 2023/24 odnieśli piłkarze czwartoligowego Bałtyk Koszalin. Na swoim stadionie pokonali Darłovię Darłowo 4:0 (2:0).

Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie. Już w 4. minucie wynik otworzył kapitan zespołu Paweł Rak. Bałtyk na tym nie poprzestał. Stwarzał kolejne sytuacje (m.in. bliski podwyższenia wyniku był Mateusz Bachleda), a w 8. minucie swój popis rozpoczął Miłosz Stępnik. 16-letni napastnik trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Kacpra Masnego z rzutu rożnego.

Później gra się wyrównała. Goście byli blisko kontaktowego gola po strzale Konrada Romańczyka. Bałtyk groźnie kontrował, ale w tym dniu słabo nastawiony celownik miał najlepszy do soboty strzelec zespołu, Sebastian Ginter (4 gole), który nie wykorzystał kilku dogodnych okazji, w tym sam na sam z bramkarzem Darłovii.

Niespełna kwadrans po zmianie stron Bałtyk podwyższył wynik. Świetną indywidualną akcją popisał się Stępnik, kończąc ją skutecznym strzałem. Po kolejnych 15 minutach młody napastnik skompletował swojego pierwszego hat-tricka w seniorskiej piłce, po dograniu Gintera, zostając tym samym najlepszym strzelcem zespołu (5 goli). Pomimo okazji z obydwu stron, wynik 4:0 już się nie zmienił.

Bałtyk Koszalin - Darłovia Darłowo 4:0 (2:0)
1:0 Rak (4.), 2:0, 3:0, 4:0 Stępnik (8., 59., 74.)