Danch po meczu z Koroną: Cieszymy się, że przeszliśmy dalej

Damian Orłowicz
Górnik Zabrze zgodnie z przewidywaniami wygrał w 1/16 Pucharu Polski z Koroną Kielce. Bramki na wagę awansu zdobyli Dawid Plizga i Wojciech Łuczak. Teraz podopiecznych Józefa Dankowskiego i Roberta Warzychy czeka spotkanie z Lechią Gdańsk.

Duet trenerski Górnika Zabrze może być zadowolony z wyniku, a nie do końca ze stylu jaki zaprezentowała drużyna. Doszło w niej jednak do wielu zmian, a od pierwszej minuty zagrali ci, którzy częściej niż na boiskach T-Mobile Ekstraklasy, pojawiają się w trzeciej lidze. – To był ciężki mecz. Naszym celem był awans, więc cieszy nas to, że przeszliśmy dalej – powiedział Adam Danch, kapitan gospodarzy.

Wśród kibiców Górnika pojawiły się nerwy w drugiej połowie, gdy Korona doprowadziła do wyrównania, jednak pod jej koniec Wojciech Łuczak zdobył zwycięską bramkę. – Prowadziliśmy 1:0. W drugiej połowie Korona ruszyła pressingiem i udało się jej szybko wyrównać. My się nie załamaliśmy, graliśmy dalej i w końcówce zdobyliśmy bramkę na 2:1 – stwierdził kapitan zabrzan.

Następny mecz czeka podopiecznych Dankowskiego i Warzychy w niedzielę, gdy ich rywalem będzie Lechia Gdańsk. – Przygotowujemy się do meczu z Lechią z myślą o zdobyciu trzech punktów – zapewnia Adam Danch.