Dwie bramki Michała Żyry w ligowym debiucie! Kolejne zwycięstwo Wolverhampton

Sebastian Chmielak
Michał Żyro strzelił dwie bramki dla Wolverhampton
Michał Żyro strzelił dwie bramki dla Wolverhampton sylwester wojtas
Michał Żyro zaliczył wyśmienity, ligowy debiut w barwach Wolverhampton. "Wilki" pokonały Fulham 3:2, a były zawodnik Legii Warszawa zdobył dwie bramki.

WIDEO - ZOBACZ DWA GOLE MICHAŁA ŻYRY!

Opiekun Wolverhamtpon, Kenny Jacket, od początku pobytu Żyry jest zachwycony postawą lewonożnego zawodnika. W sobotę 23-latek zadebiutował w Pucharze Anglii, a dziś były zawodnik Legii Warszawa otrzymał szansę występu w rozgrywkach ligowych. Żyro pojawił się na Molineux Stadium od pierwszej minuty, a przeciwnikiem gospodarzy było Fulham Londyn.

Zawody idealnie rozpoczęły się dla "Wilków". Już w 6. minucie do siatki trafił Żyro. Graham zacentrował w pole karne przyjezdnych, a tam najlepiej odnalazł się Polak, który pokonał Lonergana. Ledwo skończył się kwadrans, a podopieczni Jacketa strzelili drugiego gola, którego autorem był ponownie Żyro. 23-latek nie dał złapać się na pozycji spalonej, dopadł do futbolówki i z kilkunastu metrów podwyższył na 2:0. Goście nie poddali się i dosyć szybko strzelili bramkę kontaktową. Zagranie Richardsa wykorzystał Christensen.

Po zmianie stron gospodarze ponownie szybko trafili do siatki rywali, a autorem bramki był Doherty. Na kwadrans przed końcem kapitan londyńczyków, Ross McCormack zmniejszył straty, ale do końca zawodów wynik nie uległ zmianie. Trzy punkty zostały na Molineux Stadium, a niewątpliwie bohaterem meczu okazał się Żyro, który opuścił murawę w 83. minucie i został pożegnany przez kibiców owacją na stojąco. Wilki wygrały czwarty ligowy mecz z rzędu. Drużyna prowadzona przez Jacketta z dorobkiem 37 punktów zajmuje 10. miejsce w Championship.

Wolverhampton - Fulham 3:2 (2:1)

Bramki: Michał Żyro 6',13', Matt Doherty 47' - Lasse Vigen Christensen 24', Ross McCormack 75'

Wolverhampton: Ikeme - Iorfa, Batth, Ebanks-Landell, Doherty, McDonald, Coady, Van La Parra (89', Le Fondre), Edwards, Graham (86', Byrne), Żyro (83', Henry)

Fulham Londyn: Lonergan - Richards (72', Fredericks), Hutchinson, Burn, Garbutt, O'Hara, Cairney, Kacaniklić (71', Hyndman), Christensen (84', Smith), McCormack, Dembele