Flota - Wigry LIVE! Wygrać po raz pierwszy w tym sezonie

Bartosz Czekała
Flota zagra u siebie z Wigrami
Flota zagra u siebie z Wigrami Damian Agatowski
Po remisie u siebie z Chrobrym Głogów, Wyspiarze podejmą w ramach Pucharu Polski na swoim obiekcie beniaminka 1. ligi, Wigry Suwałki. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Relacja na żywo w Ekstraklasa.net!

Po ostatniej kolejce ligowej jedni i drudzy mają ogromnego kaca. Wyspiarze u siebie po pierwszej połowie prowadzili z Chrobrym 2:0, aby po przerwie stracić dwie bramki i zakończyć mecz remisem. Wigry prowadziły za to u siebie 1:0 z Bytovią, miały jeszcze inne sytuacje, plus nieuznane zostały dwie bramki. Mimo tego straciły w końcówce bramkę i zremisowały swój pojedynek 1:1.

Flota obecnie w rozgrywkach 1. ligi ma zaledwie jeden punkt. Beniaminek z Suwałk obecnie ma tych punktów o jeden więcej, zremisował u siebie ze Stomilem i z wyżej wymienioną Bytovią.

Świnoujścianie z optymizmem podchodzą do meczu w Pucharze Polski. Z nadzieją na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. - Kac po Chrobrym już minął - zapewnia trener świnoujścian, Tomasz Kafarski. - Przed meczem z Wigrami jesteśmy pełni nadziei na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Z racji tego, że już za parę dni czeka Flotę kolejne ciężkie starcie, tym razem w Grudziądzu, można się spodziewać, że Flota wyjdzie z nieco innym składzie niż w sobotę. - Nie ma co ukrywać, że rywalizacja w naszym zespole na niektórych pozycjach jest ostra - mówi szkoleniowiec.
- Dlatego jest duża szansa, że zagrają inni. Mam nadzieję, że nie wpłynie to ujemnie na jakość i organizację naszej gry.

Zwycięzca tego meczu w następnej rundzie może trafić na kogoś z Ekstraklasy. - Na pewno to byłaby fajna promocja Świnoujścia - przyznaje Kafarski. - Przyjazd markowej drużyny
wywołałby duże zainteresowanie. Ale my musimy koncentrować się tylko na pokonaniu Wigier
- dodaje.

Obie ekipy mają w swoich składach graczy, którymi mogą postraszyć. Chodzi tutaj o doświadczonych piłkarzy. We Flocie są to chociażby Rafał Grzelak czy Sebastian Olszar. W Wigrach natomiast Tomasz Jarzębowski oraz Darvydas Sernas, który jednak nie został zgłoszony na mecz pucharowy.

W zespole Floty wykluczony jest występ defensora, Sebastiana Zalepy. Popularny "Zalep" podczas wczorajszego treningu doznał kontuzji. Ma złamany nos i na wniosek doktora, jak i trenera dzisiaj nie może zagrać.

W tegorocznej edycji Pucharu Polski drużyna z Suwałk pokonała już III-ligowy UKP Zielona Góra i II-ligowy Raków Częstochowa. Flota dopiero rozpoczyna swój udział w tym turnieju.

Kto dalej będzie reprezentować swoje województwo w Pucharze Polski? Czy wynik rozstrzygnie się w regulaminowym czasie, czy może będzie potrzebna dogrywka i rzuty karne? Tego przekonamy się w środowy wieczór! Początek meczu o godzinie 18.

Śledź fanpage Floty Świnoujście - kliknij lubię to!