Fornalik: Jedną nogą jesteśmy już w kolejnej rundzie

psz
Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów
Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów Polskapresse
- Niepotrzebnie pozwoliliśmy naszemu rywalowi wywalczyć prowadzenie. Na dodatek bramkę straciliśmy w niefrasobliwy sposób. Zupełnie nie jak Ruch - powiedział po zwycięstwie w Zdzieszowicach, trener chorzowian Waldemar Fornalik.

Ruch Zdzieszowice - Ruch Chorzów 1:4 (1:0) - czytaj zapis naszej relacji live z meczu

Waldemar Fornalik (trener Ruchu Chorzów): Z wyniku jest zadowolony, ale z gry drużyny niestety nie. W szatni w przerwie musiałem ostro zareagować i przywołać zawodników do porządku. Liczyłem też na to, że zawodnikom ze Zdzieszowic, którzy grali bardzo ambitnie, zabraknie wreszcie sił. Tak się rzeczywiście stało. W drugiej połowie potwierdziliśmy, że jesteśmy faworytem, udźwignęliśmy ciężar gry, wywiązaliśmy się z zadania i jedną nogą jesteśmy już w kolejnej rundzie. Ale na pewno nie był to dla nas łatwy mecz. Niepotrzebnie pozwoliliśmy naszemu rywalowi wywalczyć prowadzenie. Na dodatek bramkę straciliśmy w niefrasobliwy sposób. Zupełnie nie jak Ruch. Nie można powiedzieć, że się nie staraliśmy w pierwszej połowie, bo wypracowaliśmy swoje sytuacje, ale nie przełożyło się to na gole.