Grała 3 Liga. KSZO wygrał z Wisłoką. Czarni zremisowali z Chełmianką, a Star pokonał Garbarnię i jest wiceliderem. Śledź relacje i wyniki

Bartosz Wartałowicz
Wojciech Buras
Star Starachowice pewnie wygrał z Garbarnią Kraków 3:0. Zobaczcie również wyniki innych zespołów z województwa świętokrzyskiego. Krzysztof Lis
W dniach 15-17 września rozegrane zostały mecze 8 kolejki 3 Ligi grupy 4. Czarni Połaniec zremisowali w niesamowitych okolicznościach z Chełmianką Chełm 3:3, Star Starachowice wygrał 3:0 z Garbarnią Kraków, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 1:0 z Wisłoką Dębica w meczu wyjazdowym.

Grała piłkarska 3 Liga 15-17.09. KSZO wygrał z Wisłoką, Czarni zremisowali z Chełmianką, a Star pokonał Garbarnię i jest wiceliderem

Siarka Tarnobrzeg - Avia Świdnik 2:1 (1:0)
Bramki: Kamil Orlik 16, 64 - Adrian Popiołek 49

Wieczysta Kraków - Orlęta Radzyń Podlaski 3:2 (1:1)
Bramki: Paweł Łysiak 15, 74, Michał Fidziukiewicz 51 - Igor Szczygieł 22, Denys Ostrowsykyj 89 z karnego

Wisłoka Dębica - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:1)
Bramka: Michał Nawrot 43 z karnego.
KSZO: Klon - Domagała (46. Mazurek I), Jarzynka, Mężyk, Brągiel (75. Lis) - Nawrot, Kołoczek, Szynka, Orlik - Zimnicki (60. Lipka), Pisarek (60. Mazurek II).
Żółte kartki: Żmuda, Siedlik, Bednarz, Siedlecki - Jarzynka, Nawrot, Lipka
Czerwona kartka: Jarzynka 62
Sędziował: Maciej Węgrzyk (Rybnik)

Myślę, że byliśmy zespołem lepszym, zasłużyliśmy na zwycięstwo. Musieliśmy się cofnąć po czerwonej kartce i Wisłoka, która nie miała nic do stracenia, zaatakowała nas odważniej. Potrafiliśmy jednak przeprowadzać groźne kontrataki i mogliśmy zdobyć więcej bramek, ale zwycięstwo 1:0 i tak cieszy

- powiedział trener KSZO Rafał Wójcik.

Jedyną bramkę zdobył Michał Nawrot, który ostatnio nie zawodzi w 3 Lidze. Gol z rzutu karnego przeciwko Wisłoce był bramką w trzecim kolejnym meczu z rzędu. Przez ostatnie pół godziny KSZO musiał grać w osłabieniu, bo w 62 minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Jarzynka. Trener Wójcik zapowiedział, że klub będzie chciał się odwołać od decyzji arbitra.

Świdniczanka Świdnik- KS Wiązownica 4:1

Czarni Połaniec - Chełmianka Chełm 3:3 (1:1)
Bramki: Oskar Łąk 44, Maciej Żądło 88, Adrian Gębalski 90+5 - Bartłomiej Korbecki 41, Jakub Karbownik 69, Jakub Knap 74.
Czarni: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń (76. Załucki) - Wiktor (65. Wójcik), Mucha (76. Gębalski), Chmielowiec, Kałaska (22. Guca), Łąk (46. Żądło) - Martinez.
Żółte kartki: Arleison, Chmielowiec, Wiktor, Mucha, Guca
Czerwona kartka: Mateusz Chmielowiec 70 za dwie żółte.
Sędziował: Maciej Górski (Kraków)

Od początku ten mecz nie układał się dla nas najlepiej. Przed meczem kontuzji doznał Michał Banik, w pierwszej połowie musiał zejść Kuba Kałaska. Myśleliśmy, że po golu na 1:1 mamy wszystko pod kontrolą, ale dostaliśmy w drugiej odsłonie dwie bramki. Muszę pochwalić jednak mój zespół, bo od 70 minuty graliśmy w osłabieniu, po czerwonej kartce Mateusza Chmielowca. Nie wiem, czy któryś zespół w tej lidze mógłby się podnieść z czegoś takiego. Niejednokrotnie mówiłem, że może nam brakować umiejętności, ale nie zaangażowania

- powiedział trener Czarnych, Michał Szymczak.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Połańcu na gole musieli czekać ponad 40 minut. Co gorsza, pierwszy gol padł dla zespołu z Lubelszczyzny. Czarni jednak szybko odpowiedzieli bramką Oskara Łąka i do przerwy na tablicy widniał remis. W drugiej połowie to goście byli skuteczniejsi i zdobyli dwie bramki w krótkim odstępie czasu. Co gorsza, Czarni ostatnie 20 minut grali w 10, po czerwonej kartce Chmielowca. Zespół Michała Szymczaka jednak nie poddał się i wydarł remis w samej końcówce, po golach Macieja Żądło i Adriana Gębalskiego w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Star Starachowice - Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)
Bramki: Michał Wcisło 16, 83, Przemysław Śliwiński 20.
Star: Lipiec - Majdanewycz (66 Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański (75 Zając) - Wcisło, Puton, Handzlik (62 Kośmider), Duda, Kot (62 Mikos) - Śliwiński (66 Stanisławski).
Garbarnia: Bartusik - Morys, Kajpust, Czekaj (67 Wielecki), Cukrowski - Grzybowski, Duda (67 Opalski), Dziedzic (38 Nowak), Klec (67 Żurek), Wątroba (20 Zagórowski) - Durda.
Sędziował: Piotr Chojnacki (Warszawa).
Żółta kartka: Durda; czerwona kartka: Bartusik (20).

Karpaty Krosno - Wiślanie Jaśkowice 0:2 (0:2)
Bramki: Jakub Seweryn 6, Mateusz Krasuski 30

Podhale Nowy Targ - Podlasie Biała Podlaska 0:0

Sokół Sieniawa - Unia Tarnów 0:4 (0:0)
Bramki: Piotr Łazarz 52, Oliwier Soprych 70, Piotr Kron 77, Benedykt Piotrowski 81

• 1. Siarka Tarnobrzeg 8 16 15-5
  • 2. Star Starachowice 8 15 16-4
  • 3. Wieczysta Kraków 8 15 25-14
  • 4. Avia Świdnik 8 15 19-10
  • 5. Czarni Połaniec 8 15 17-11
  • 6. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 8 15 13-8
  • 7. Garbarnia Kraków 8 14 12-8
  • 8. Podlasie Biała Podlaska 8 13 10-5