Bartosz Wartałowicz
Grała 3. Liga. Star Starachowice pokonał 1:0 w Ożarowie Wisłokę Dębica, Czarni Połaniec ulegli na własnym boisku 1:2 Wieczystej Kraków, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 1:0 mecz wyjazdowy z Wiślanami Jaśkowice. Zobacz więcej zdjęć >>>>>>Dorota Prokop
W dniach 10-12 listopada grała 3. Liga grupa 4. Star Starachowice pokonał 1:0 w Ożarowie Wisłokę Dębica, Czarni Połaniec ulegli na własnym boisku 1:2 Wieczystej Kraków, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 1:0 mecz wyjazdowy z Wiślanami Jaśkowice. Obecnym liderem 3. Ligi jest Wieczysta Kraków.

Grała 3. Liga. 10-12.11. Czarni Połaniec przegrali z Wieczystą Kraków. Zwycięstwa KSZO i Staru

Karpaty Krosno - Unia Tarnów 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Radulj 69 z karnego - Dominik Wardzała 50.

Siarka Tarnobrzeg - Podhale Nowy Targ 2:0 (0:0)
Bramki: Kacper Prusiński 69 z karnego, Piotr Cichocki 74.

Star Starachowice - Wisłoka Dębica 1:0 (0:0)
Bramka: Konrad Handzlik 83.
Star : Lipiec - Majdanewycz (64 Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański (80. Zając) - Wcisło, Ambrozik (64. Kot), Duda, Puton - Palonek (64 Handzlik), Stanisławski (77. Śliwiński).
Wisłoka: Kramarz - Cabała, Bogacz (90 Żmuda), Grasza - Smoleń (73 Kulon), Iwanicki, Łanucha, Siedlecki, Szczodry (83 Falarz) - Zawiślak, Nazarenko (46 Siedlik).
Żółte kartki: Majdanewycz, Jagiełło, Ambrozik - Łanucha, Cabała.
Czerwona kartka: Łanucha (Wisłoka) 87 minuta za dwie żółte.

W 53 minucie Krystian Bracik (Star) nie wykorzystał rzutu karnego - obrona Filipa Kramarza (Wisłoka).

Mecz był pod naszą kontrolą. Stwarzaliśmy dużo sytuacji, ale bramkarz gości spisywał się znakomicie. Mieliśmy rzut karny, ale też nie mogliśmy go wykorzystać. Dopiero w końcówce zdobyliśmy zwycięskiego gola i możemy cieszyć się z trzech punktów. Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, ale zwycięstwo mogłoby być wyższe

- powiedział Tadeusz Krawiec, szkoleniowiec Staru Starachowice.

Star od początku stwarzał sobie dużo sytuacji, ale raz za razem kapitalnie bronił Filip Kramarz. Dobre okazje mieli Włodzimierz Puton i Tomasz Palonek. Drugi z wymienionych zawodników zdobył nawet gola w pierwszej połowie, ale zdaniem sędziego zaistniał spalony. W 53 minucie piłkarze Tadeusza Krawca mieli doskonałą sytuację do objęcia prowadzenia, ale rzutu karnego nie wykorzystał Krystian Bracik, pozyskany z rezerw Cracovii. Star był jednak cierpliwy i w 83 minucie, po zagraniu Michała Wcisło, piłkę w siatce umieścił Konrad Handzlik.

Avia Świdnik - KS Wiązownica 1:0 (1:0)
Bramki: Adrian Paluchowski 8.

Wiślanie Jaśkowice - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:0)
Bramka: Bartosz Zimnicki 84.
Wiślanie (pierwszy skład): Ropek - Marszalik, Morawski, Lewiński, Bociek - Nowakowski, Wiśniewski, Rakowski, Krasuski, Cholewa - Radwanek.
KSZO: Klon - Domagała, Jarzynka, Mazurek I , Brągiel (88. Lis) - Nawrot, Kołoczek, Tymoszenko (90+2 Zdyb), Orlik (46. Pisarek), Lipka (46. Zimnicki) - Mazurek II (58. Szynka).
Żółte kartki: Jarzynka, Nawrot, Orlik (KSZO)

- Wiślanie to trudny rywal, który wykorzystuje atuty własnego boiska. Może nie widać tego po wynikach, bo zwyciężyli tu dwa spotkania. Grają prosty w konstrukcji futbol, opierający się na wbieganiu pomocników, po zgraniu od napastnika. Jest to dosyć efektywne, ale udało nam się z tym poradzić. Dopuściliśmy rywali do kilku sytuacji, ale nie straciliśmy gola. Cieszymy się z kolejnych trzech punktów - powiedział Rafał Wójcik, trener KSZO.

Beniaminek z Jaśkowic długo opierał się zespołowi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawodnicy Rafała Wójcika stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, ale skuteczności brakowało m.in Łukaszowi Mazurkowi II czy Franciszkowi Lipce, którego strzał wylądował na poprzeczce. Wiślanie również dochodzili do okazji strzeleckich, ale dobrze pracował blok obronny z Oskarem Klonem między słupkami. Decydujący gol padł w 83 minucie, po rajdzie lewą stroną Dariusza Brągiela. Lewy defensor pobiegł z piłką aż pod linię końcową i doskonale wycofał do Bartosza Zimnickiego, który bezlitośnie wykorzystał sytuację.

Czarni Połaniec - Wieczysta Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: Adrian Gębalski 4 z karnego - Maciej Jankowski 38, Sasa Zivec 49.
Czarni: Wieczerzak - Bawor, Załucki, Łebek, Bakowski - Kałaska, Guca (75. Wójcik), Wiktor - Żądło (60 Mucha), Gębalski (74 Martinez), Banik.
Wieczysta (pierwszy skład): Letkiewicz - Bąk, Favorov, Skrobański, Pietrzak - Torres, Góralski, Moulin, Łysiak, Zivec - Jankowski.
Żółte kartki: Góralski.

Znakomicie ten mecz ułożył się dla piłkarzy Czarnych Połaniec. Już w 3 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy, którego na gola zamienił grający prezes - Adrian Gębalski. Goście z Krakowa rzucili się do ataku, bardzo aktywny był Marcin Jankowski, znany z ekstraklasowego Ruchu Chorzów, Arki Gdynia czy Piasta Gliwice. To właśnie on wyrównał stan meczu w 37 minucie. Do przerwy remis ratowała dobra dyspozycja Marcina Wieczerzaka, który wybronił Czarnym kilka groźnych sytuacji. Po przerwie znowu zaatakowała Wieczysta Kraków, co dało efekt w 49 minucie. Prowadzenie gościom dał kolejny zawodnik, znany z boisk Ekstraklasy - Sasa Zivec. Trener Michał Szymczak próbował wpłynąć na grę Czarnych, poprzez zmiany personalne, ale nie udało się zdobyć choćby punktu w starciu z faworytem z Krakowa.

- Mamy niedosyt, bo od 4 minuty prowadziliśmy. Po stracie drugiej bramki stwarzaliśmy sobie sytuacji i to powinno zakończyć się zdecydowanie lepszym dla nas wynikiem. Chłopaki dali bardzo dużo od siebie, ale niestety nie wystarczyło to na Wieczystą. Przy lepiej wykorzystywanych kontratakach, mogliśmy zremisować, ale szanujemy rywala - skomentował Michał Szymczak, trener Czarnych.

Garbarnia Kraków - Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (0:0)
Bramka: Karol Dziedzic 81.

Chełmianka Chełm - Podlasie Biała Podlaska 1:3 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Korbecki 69 - Marcin Pigiel 13, 60, Mateusz Wyjadłowski 45.

Sokół Sieniawa - Świdniczanka Świdnik 0:1 (0:0)
Bramka: Michał Paluch 50.

• 1. Wieczysta Kraków 16 35 44-20
  • 2. Avia Świdnik 16 32 36-18