Grała klasa okręgowa. Liderujący Naprzód Jędrzejów pokonał Orlicza Suchedniów. Niespodzianka w Radoszycach. Śledź relacje i wyniki spotkań

Bartosz Wartałowicz
Nida Pińczów przegrała z Góralem Górno. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach>>>>>. Śledźcie również wyniki innych drużyn w klasie okręgowej. Krzysztof Opara
W dniach 23-24 września rozegrane zostały mecze 7 kolejki klasy okręgowej. W hicie kolejki Naprzód Jędrzejów pokonał 3:0 Orlicza Suchedniów. Dużą niespodziankę sprawił Partyzant Wodzisław, który pokonał na wyjeździe swojego imiennika z Radoszyc 4:3. Śledź wyniki oraz tabelę.

Gra klasa okręgowa 23-24.09. Liderujący Naprzód Jędrzejów wygrał z Orliczem Suchedniów w hicie kolejki

Naprzód Jędrzejów - Orlicz Suchedniów 3:0 (0:0)
Bramki: Krystian Zaręba 49, Alan Piskorz 62, Wibson Souza Oliwieira 79.
Naprzód: Pawlikowski - Krzeszowski, Nowakowski, Mika (83 Maludziński), Karasek - Pak, Piskorz (84 Matuszewski), Grzyb (46 Gądek), Dobrzański, Bażant - Zaręba (66 Równicki)

Najważniejsze było wygranie tego meczu. Po remisie w derbach z Piaskowianką zespół chciał zdobyć komplet punktów. W pierwszej połowie mieliśmy znaczną przewagę, ale nic z tego nie wyniknęło. W drugiej połowie nasza dominacja przełożyła się na bramki, chociaż były momenty, kiedy Orlicz pokazywał, że jest groźny

- skomentował trener Naprzodu, Paweł Wijas.

Ozdobą meczu było trafienie z rzutu wolnego Wibsona Souzy Oliwieiry w 79 minucie. Brazylijczyk wszedł w 65 minucie i był to jego pierwszy mecz w tym sezonie, ze względu na kontuzję, której doznał w minionych rozgrywkach.

Nida Pińczów - Góral Górno 1:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Madej 48 - Tomasz Staszewski 14, Dawid Marszałek 74, Robert Radek 90+3

Zobacz skrót meczu.

Cały mecz był pod naszą kontrolą, rywal miał jedną okazję i ją wykorzystał, a my mogliśmy spokojnie wygrać wyżej. Fajnie
zareagował nasz zespół po tym meczu ze Spartą Kazimierza Wielka

- powiedział Damian Piotrowicz, trener Górala Górno.

ŁKS Łagów - Victoria 2015 Skalbmierz 4:2 (3:1)
Bramki: Bartosz Sot 5, 13, Jacek Safian 16, Adrian Uniat 90+2 - Adam Przeniosło 19, Kamil Adamski 52.
ŁKS Łagów: Wróblewski - Bandura, Górecki, Biesiada, Blicharski - Uniat, Tutaj - Gadowski (80 Czechowski), Maciejski (65 Wiecha), Safian (56. Góral) - Sot.

Pierwsze 15 minut były koncertowe, a później zlekceważyliśmy pozornie niegroźną sytuację, z której padła bramka. Cały czas popełniamy grzech samozadowolenia i pozwalamy złapać kontakt rywalowi. Rywal nie kreował zbyt wielu sytuacji, ale próbował grać do przodu, a my byliśmy nerwowi. Stworzyliśmy dużo sytuacji i marnowaliśmy je na potęgę, ale w 92 minucie Adrian Uniat zamknął mecz

- powiedział trener ŁKS Łagów, Rafał Gołofit

Partyzant Radoszyce - Partyzant Wodzisław 3:4 (1:1)
Bramki: Kacper Baranek 30, 68, Paweł Laskowski 62 - Dominik Szewczyk 43, 89, Piotr Gardynik 73, Paweł Bożek Raćkos 81.

Nasza gra obronna była bardzo słaba, dzisiaj podarowaliśmy rywalowi aż 4 bramki i straciliśmy punkty

- powiedział krótko trener zespołu z Radoszyc, Marcin Niemiec.

Przyjechaliśmy do paszczy lwa, skazani na porażkę i w okrojonym składzie, bo kilku zawodników nie mogło zagrać, ze względu na chorobę. Musieliśmy gonić wynik, ale od 70 minuty graliśmy świetnie. Myślałem, że to jakaś inna drużyna. 3 punkty nas bardzo cieszą, oby tak dalej

- skomentował Tomasz Gardiew, trener Partyzanta Wodzisław.

Wicher Miedziana Góra - Kamienna Brody 1:2 (1:1)
Bramki: Karol Piwowarczyk 12- Klaudiusz Marzec 32, 55.

- Na pewno po dwóch ostatnich ligowych porażkach byliśmy na "musiku". Straciliśmy gola już w 12 minucie, ale nie podłamaliśmy się i dążyliśmy do odwrócenia wyniku. Tak naprawdę mogliśmy wygrać jeszcze wyżej, szkoda tych niewykorzystanych sytuacji w drugiej połowie, ale cieszymy się z wygranej - skomentował Tomasz Wójtowicz, trener Kamiennej.

Unia Sędziszów - Piaskowianka Piaski 1:3 (0:1)
Bramki: Sebastian Blicharski 62 - Mykyta Skorobohatych 35, Rafał Krzysztofik 48 z karnego, 90+2.

Sparta Kazimierza Wielka -Świt Ćmielów 4:0 (4:0)
Bramki: Przemysław Fakowski 6, Igor Hornik 15, Sebastian Maderak 30, Piotr Mocherek 45.

Koncert Sparty Kazimierza Wielka w pierwszej połowie. Zespół Kamila Macha perfekcyjnie rozegrał pierwsze 45 minut i swoją przewagę udokumentował czterema golami. W drugiej odsłonie Spartanie nie mieli już takiego parcia na gole, ale pozostali czujni w defensywie i zachowali czyste konto.

Sparta Dwikozy- Gród Ćmińsk 3:1
Bramki: Michał Kułaga 28, Mateusz Michalski 67, Łukasz Orłowski 71 - Mateusz Kokosza 30.
Sparta: Kuszaj - Kubicki, Warzocha, Dubiel, Kruk - Dorosinski (46 Surma), Dragan, Kułaga (80 W.Chorab), A. Chorab (75 Janeczko) - Michalski (85 Guźla), Charszla (70 Orłowski)
Po 7 kolejkach klasy okręgowej Gród jest jedyną drużyną, która nie odniosła zwycięstwa w lidze. W Ćmińsku zebrały się czarne chmury, a kibice mogą się powoli martwić o ligowy byt.

• 1. Naprzód Jędrzejów 7 19 19-1
  • 2. ŁKS Łagów 7 15 23-13
  • 3.Piaskowianka Piaski 7 14 17-10
  • 4.Sparta Dwikozy 7 13 9-8
  • 5. Partyzant Radoszyce 7 12 18-11
  • 6. Orlicz Suchedniów 7 12 12-8
  • 7. Sparta Kazimierza Wielka 7 11 10-5
  • 8. Nida Pińczów 7 11 11-12