III liga: Bekas na wylocie? Polonia wygrywa z Unią w derbach Wielkopolski. Sokół Kleczew z piątą wygraną z rzędu

Maksymilian Dyśko
Polonia z czwartym zwycięstwem z rzędu
Polonia z czwartym zwycięstwem z rzędu Czesław Kościelski
W ramach 24. kolejki Polonia Środa Wielkopolska podejmowała Unię Swarzędz (3:1), Pogoń Nowe Skalmierzyce rywalizowała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz (1:1) i zatrzymała lidera trzeciej ligi. Rewelacja rundy wiosennej - Sokół Kleczew zwyciężył po raz piąty z rzędu. Tym razem łupem Sokoła padł Świt Skolwin (1:0). Porażkę zanotowali zawodnicy Jaroty Jarocin, którzy przegrali na wyjeździe z Gedanią Gdańsk (0:1). Dla podopiecznych Piotra Garbarka była to czwarta porażka z rzędu.

Derby Wielkopolski dla Polonii Środa Wielkopolska

W derbowej rywalizacji lepsi okazali się podopieczni Pawła Juszczyka i Marcina Duchały, którzy wygrali to spotkanie 3:1. Lepiej w mecz weszli goście, lecz pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wszystkie cztery bramki padły w drugiej części spotkania. W 47. minucie boisko musiał opuścić zawodnik Unii Swarzędz - Adam Borucki, który obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Jędrzeju Drame. Od tego momentu Polonia zaczęła przeważać i tworzyć dogodne sytuacje do strzelenia bramki.

Grad bramek w drugiej połowie

Cztery minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie. Piotr Wujec wpakował piłkę do siatki po podaniu Klaudiusza Milachowskiego. Unia po straconej bramce przeszła do ofensywy, lecz gra obronna gospodarzy była na wysokim poziomie. W 81 minucie Bartosz Bartkowiak podwyższył wynik na 2:0 po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Trzy minuty później arbiter spotkania wskazał na wapno i Unici mieli okazję do zdobycia kontaktowej bramki. Jedenastkę pewnie wykonał Tomasz Neumann. Podopieczni Tomasza Bekasa uwierzyli w to, że mogą zremisować w derbowej rywalizacji i rzucili się do ataku. Polonia nie pozwoliła sobie na kolejne błędy w defensywie i przeprowadziła skuteczną kontrę pod koniec spotkania. Tym samym Kacper Nowak umieścił futbolówkę w swarzędzkiej bramce i 21-letni pomocnik przypieczętował zwycięstwo Polonii.

Unia w kryzysie, Polonia odrabia straty

Tym samym „Duma Swarzędza” nie wygrała jeszcze spotkania na wiosnę (nie licząc walkowera z Unią Janikowo, która wycofała się z rozgrywek) i sympatycy Unii domagają się zwolnienia obecnego trenera – Tomasza Bekasa. Z kolei Polonia Środa Wielkopolska uczyniła milowy krok w kierunku drugiej ligi, ponieważ po zwycięstwie nad Unią, tracą już tylko trzy punkty do pierwszej Olimpii Grudziądz.

- Musimy się pozbierać. To jest kolejne spotkanie, w którym tworzymy sobie przynajmniej pięć dogodnych okazji do zdobycia bramki i i strzelamy jedną po rzucie karnym i nad tym trzeba usiąść, zastanowić się i to przepracować. Nie ukrywam, że pracujemy nad tym i chłopacy w treningach potrafią wykorzystać takie sytuacje. Trzeba szybko przejść do podsumowania i do analizy. W środę mamy mecz pucharowy, potem przyjeżdża lider z Grudziądza. Na pewno czeka nas kolejne, bardzo ciężkie spotkanie. Nie ukrywam, że współczuje jednej i drugiej drużynie grania na takim boisku, bo jak pamięcią sięgam to nie przypominam sobie, żeby w Środzie główne boisko było w tak opłakanym stanie

– powiedział trener Unii, Tomasz Bekas po derbowym meczu.

Następne spotkanie Polonia rozegra na wyjeździe 23 kwietnia o godzinie 12 z Bałtykiem Gdynia, natomiast „Duma Swarzędza” podejmie dzień wcześniej o godzinie 13:00 lidera tabeli – Olimpię Grudziądz.

Wyniki 24. kolejki III ligi

• Błękitni Stargard - Unia Solec Kujawski 0:0
  • Świt Skolwin - Sokół Kleczew 0:1 (Fabian Grzelka 3)
  • Stolem Gniewino - Vineta Wolin 1:1
  • Gedania Gdańsk - Jarota Jarocin 1:0 (Bartosz Zalewski 56)
  • Olimpia Grudziądz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:1 (Amarildo Balotelli 58 - Filip Szewczyk 45 (k))
  • Polonia Środa Wielkopolska - Unia Swarzędz 3:1 (Piotr Wujec 51, Bartosz Bartkowiak 82, Kacper Nowak 90 - Tomasz Neumann 86 (k))
  • Cartusia Kartuzy - Bałtyk Gdynia 1:3
  • Unia Janikowo - KP Starogard Gdański 0:3 (walkower)
  • Zawisza Bydgoszcz - Pogoń II Szczecin 2:1
Jak radzą sobie lechici na wypożyczeniach? W galerii w sposób szczegółowy opisujemy ich sytuację. Przejdź do galerii ⮕

"Niebiesko-biała obserwacja". Tak gracze Lecha Poznań spisuj...