RYG
Sporo bramek zobaczyli kibice w 7. kolejce grupy 3. III ligi. Tylko w Głuszynie strzelała jedna drużyna - na wszystkich innych arenach obie trafiały przynajmniej raz. Niestety, z punktu widzenia dolnośląskich drużyn, nie zawsze oznaczało to coś dobrego.

Zaczynając jednak od dobrych wieści - zgodnie z przewidywaniami KGHM Zanam Polkowice pokonał Rekord Bielsko-Biała, Piłkarze Enkeleida Dobiego nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń co do tego, kto był w tym starciu lepszą drużyną. Choć gościom udało się odpowiedzieć na trafienie Mateusza Magdziaka, na trzy kolejne nie byli już w stanie.

Gracze z Polkowic nie uciekli jednak najgroźniejszym rywalom - Pniówkowi Pawłowice Śląskie, który w Dzierżoniowie rozbił tamtejszą Lechię. Nie jest tajemnicą, że piłkarze z Dzierżoniowa w tym sezonie będą bić się o utrzymanie i wicelider tabeli dał im cenną lekcję futbolu. Gospodarze długo mieli szansę na wyrównanie, ale w samej końcówce zawodnicy Pniówka dołożyli jeszcze dwa gole, upewniając się, że nic złego im się nie stanie.

Trzeci rezultat 4:1, jaki padł w 7. kolejce spotkań grupy 3. III ligi przerwał passę Piasta Żmigród. Zawodnicy Ediego Andradiny byli jak dotychczas jedyną drużyną, która w tym sezonie nie przegrała jeszcze żadnego meczu. Mecz zaczął się fatalnie, bo w 15. minucie czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Piasta. Pomimo to udało się gospodarzom wyjść na prowadzenie, ale w drugiej części spotkania strzelali już tylko piłkarze Górnika II Zabrze. Zawodnicy ze Żmigrodu muszą żałować, że to spotkanie wypadło w trakcie przerwy reprezentacyjnej, gdyż zabrzanie wystawili do gry aż sześciu piłkarzy z pierwszego zespołu.

W mini-derbach pomiędzy Zagłębiem II Lubin a Miedzią II Legnica padł remis. Lubinianie jeszcze przed przerwą dwukrotnie odpowiedzieli na gola Przemysława Porębskiego, lecz ostatnie słowo należało do graczy Miedzi - w 88. minucie Michał Pojasek doprowadził do wyrównania, które nie zadowoliło na pewno żadnej ze stron. Cieszą się za to w Gaci, gdyż Foto-Higiena wywiozła bardzo cenne trzy punkty z Radzionkowa.

Piast Żmigród - Górnik II Zabrze 1-4 (Trzepacz 38 - Pawłowski 52 i 68, Koj 59 i 82), Agroplon Głuszyna - Warta Gorzów Wielkopolski 1-0 (Sobczyński 43), Ruch Radzionków - Foto-Higiena Gać 1-2 (Wojsyk 90 - Krocz 37, Tarnow 86), Górnik Polkowice - Rekord Bielsko-Biała 4-1 (Magdziak 10, Azikiewicz 29, Wacławczyk 45, Bednarski 90 - Hilbrycht 19), Lechia Dzierżoniów - Pniówek Pawłowice Śląskie 1-4 (Szydziak 57 - Morcinek 18, Adamek 44, 90 (k), Caniboł 88), Stal Brzeg - Gwarek Tarnowskie Góry 2-3 (Celuch 11, 84 - Pach 70, Oziębała 85, 90), Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 2-2 (Piątkowski 42, Nowak 45 - Porębski 10, Pojasek 88). Niedziela: Ruch Zdzieszowice - Stilon Gorzów Wielkopolski, Ślęza Wrocław - MKS Kluczbork (godz. 17).

Następna kolejka (15-16.09): Górnik II - Miedź II, Gwarek - Zagłębie II, MKS Kluczbork - Stal, Stilon - Ślęza, Pniówek - Ruch Z., Rekord - Lechia, Foto-Higiena - Górnik, Warta - Ruch R., Piast - Agroplon.

Materiał oryginalny: III liga. Derby na remis, koniec passy Piasta Żmigród, lider z Polkowic wciąż w gazie - Gazeta Wrocławska