Jerzy Filipiuk
Garbarnia Kraków - Podlasie Biała Podlaska
Garbarnia Kraków - Podlasie Biała Podlaska Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W zaległym meczu III ligi piłkarskiej przełożonym z 29 kwietnia Garbarnia Kraków niespodziewanie tylko zremisowała na własnym boisku z Podlasiem Biała Podlaska.

Gospodarze od początku meczu uzyskali przewagę, ale pozbawieni swego najlepszego strzelca Marcina Siedlarza (żółte kartki) mieli w pierwszej połowie problemy ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Groźne okazje mieli tylko Tomasz Ogar i Karol Kostrubała. Goście nie zamierzali się tylko bronić, grali odważnie, wykorzystując każdą okazję do kontry. Kilka razy zagrozili bramce Marcina Cabaja.

Zaraz po przerwie Paweł Zabielski po indywidualnej akcji uzyskał prowadzenie dla Podlasia. Gospodarze ruszyli do ataku, najaktywniejszy był Krzysztof Kalemba, który z rzutu rożnego trafił w poprzeczkę, a potem wykorzystał rzut karny za zagranie ręką. Później próbował nawet zaskoczyć bramkarza strzałem niemal z połowy boiska, a następnie strzelił tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Goście skutecznie się bronili, a jedna z nielicznych kontr w tym okresie zakończyła się golem Jakuba Syryjczyka.

Po chwili wyrównał Michał Kitliński. „Brązowi” do końca walczyli o zdobycie zwycięskiego gola, bombardowali bramkę rywali, ale nie zdołali już pokonać Macieja Zagórskiego.
Może się okazać, że to za mało, by awansować do II_ligi. Do zakończenia rozgrywek Garbarni zostały tylko dwa mecze, Motorowi trzy.

Garbarnia – Podlasie 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Zabielski 51, 1:1 Kalemba 59 karny, 1:2 Syryjczyk 85, 2:2 Kitliński 86.
Sędziował Mateusz Nowak (Stalowa Wola). Żółte kartki: Radziszewski, Nieścieruk. Widzów: 300.
Garbarnia: Cabaj – Mistrzyk, Łukasik, Kalemba, Borovicanin – Nieśmiałowski (35 Gaudyn), Kostrubała (65 Masiuda), Pietras, Kiebzak (81 Ciesielski) – Ogar, Górecki (57 Kitliński).
Podlasie: Zagórski – Radziszewski, Łakomy, Pyrka, Skrodziuk – Krykun, Nieścieruk (89 Goździołko), Grajek, Jakubowski (65 Andrzejuk) – Zabielski (71 Sawtyruk), Syryjczyk (87 Leśniak).