III liga. Wyniki z sobotnich spotkań w grupie IV. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Przedstawiamy rezultaty zespołów z województwa lubelskiego w sobotnich meczach 18. kolejki sezonu 2020/21 w IV grupie III ligi. Ze zwycięstw mogli się cieszyć piłkarze Avii Świdnik oraz Orląt Radzyń Podlaski.

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze świdnickiej Avii. Żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe beniaminka z Łagowa 4:1. Wynik rywalizacji już w 12. minucie otworzył Dominik Maluga. Przed przerwą drugiego gola dla ekipy z "lotniczego miasta" zdobył ponadto Wojciech Białek, czyli najskuteczniejszy strzelec zespołu. Po zmianie stron dwukrotnie do siatki trafił Bartosz Mroczek. Drużyna ze Świdnika zanotowała dziewiątą wygraną w rozgrywkach i znów jest w czubie tabeli.

ŁKS Probudex Łagów - Avia Świdnik 1:4 (1:2)
Bramki: Amarildo 35 - Maluga 12, Białek 31, B. Mroczek 48, 77

ŁKS: Michalski – Czerwiak, Ślefarski, Kolasa, Krzeszowski (62 Zaręba), Rogala (62 Uniat), Gierczak (25 Biesiada), Mójta, K. Rogoziński (62 Borowiak), Amarildo (72 Buczek), Imiela. Trener:

Avia: Sobieszczyk – Drozd, Górka, Mykytyn, Niewęgłowski, Wójcik (80 Poleszak), Uliczny, Maluga (88 Ceglarz), Oziemczuk (80 K. Mroczek), B. Mroczek, Białek (72 Szpak). Trener: Łukasz Mierzejewski

Żółte kartki: Krzeszowski, Uniat, Biesiada – Oziemczuk.

Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko-Kamienna)

Podziałem punktów zakończyło się domowe starcie Lewartu Lubartów z rezerwami kieleckiej Korony. Lepiej w mecz weszli miejscowi, którzy już w 11. minucie objęli prowadzenie za sprawą indywidualnej akcji Filipa Michałowa. W drugiej połowie gola na wagę remisu strzelił natomiast Jakub Konstantyn, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła od Jakuba Cukrowskiego. Lubartowianie zanotowali siódmy remis w bieżących rozgrywkach. Biało-niebiescy oraz Sokół Sieniawa to najczęściej dzielące się punktami zespoły w IV grupie III ligi.

Lewart Lubartów - Korona II Kielce 1:1 (1:0)
Bramki: Filip Michałów 11 - Jakub Konstantyn 62

Lewart: Długosz - Budzyński, Zbiciak (46 Najda), Świech, Michałów, Fularski (83 Aftyka), Buczek, Pożak, Niewęgłowski, Maksymiuk, Nowak (58 Żelisko). Trener: Tomasz Bednaruk

Korona II: Drej - Prętnik, Kośmicki, Dziubek (46 Strzeboński), Turek, Cukrowski, Górski, Lisowski, Słabosz, Konstantyn (75 Majewski), Piróg (89 Przybysławski). Trener: Sławomir Grzesik

Żółte kartki: Zbiciak, Buczek, Maksymiuk, Pożak, Świech - Słabosz, Lisowski, Turek

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska)

W pierwszym meczu po trzytygodniowej pauzie porażkę poniosła Chełmianka. Ekipa prowadzona przez trenera Tomasza Złomańczuka uległa w delegacji Podhalu Nowy Targ. Do przerwy biało-zieloni prowadzili po dwóch bramkach Tomasza Brzyskiego. Jednak niedługo po zmianie stron Przemysław Kanarek osłabił swój zespół, wylatując z boiska za drugą żółtą kartkę, a rywale odwrócili losy wyniku. Z kolei chełmianie musieli przełknąć gorycz siódmej przegranej w sezonie.

Podhale Nowy Targ - Chełmianka Chełm 3:2 (1:2)
Bramki: Lepiarz 17, 56, Nawrot 48 - Brzyski 26, 32

Podhale: Styrczula – Dudek, Lewiński, Wajsak, Tonia, Mizia (69 Mrówka), Dynarek (74 Smoleń), Mianowany, Nawrot, Skórski (14 Molis), Lepiarz (75 Grunt). Trener Marcin Zubek

Chełmianka: Ciołek - Kożuchowski (74 Wawryszczuk), Mazurek, Kanarek, Salewski (46 Brzozowski), Grądz (79 Dąbrowski), Brzyski, Bonin, Skoczylas (64 Kotowicz), Prytuliak, Myśliwiecki (64 Wołos). Trener: Tomasz Złomańczuk

Żółte kartki: Molis - Kanarek, Ciołek, Brzyski, Brzozowski, Dąbrowski

Czerwona kartka: Kanarek (50. min - za drugą żółtą)

Sędziował: Jakub Moskal (Kielce)

Swoje pierwsze zwycięstwo w roli trenera Orląt Radzyń Podlaski wywalczył trener Jacek Fiedeń. Jego zespół pokonał u siebie rezerwy Cracovii 2:1 rzutem na taśmę, zdobywając bramkę na wagę trzech punktów w 90. minucie gry. Biało-zieloni przerwali wreszcie fatalną passę pięciu spotkań bez wygranej i mogli cieszyć się z triumfu po raz pierwszy od 27 września. Jako pierwszy do siatki trafił Michał Kobiałka. Do wyrównania doprowadził Michał Wiśniewski. Ostatnia z bramek była autorstwa doświadczonego Radosława Kursy.

Orlęta Radzyń Podlaski - Cracovia II Kraków 2:1 (1:1)
Bramki: Kobiałka 7, Kursa 90 - Wiśniewski 24

Orlęta: Klebaniuk - Szymala (73 Idzikowski), Kursa, Nowosadko, Kot, Kobiałka (85 Syryjczyk), Perez, Filipowicz, Kamiński, Kalita (46 Bożym), Wojczuk. Trener: Jacek Fiedeń

Cracovia II: Wilk - Rząsa (78 Bała), Pieńczak, Jarzynka, Ożóg, Bracik, Stachera, Lusiusz, Strózik, Wiśniewski. Trener: Piotr Giza

Żółte kartki: Kot, Perez - Supryn, Jarzynka, Pieńczak, Bała

Sędziował: Jakub Pieron (Kielce)

W sobotę miał odbyć się ponadto mecz pomiędzy Stalą Kraśnik a Podlasiem Biała Podlaska, lecz w związku z zagrożeniem epidemicznym został on przełożony. Najprawdopodobniej przyczyną jest zakażenie koronawirusem w kraśnickim zespole, który nie zagra także w planowanym pierwotnie na najbliższą środę wyjazdowem starciu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Motor Lublin z pierwszym drugoligowym zwycięstwem na Arenie ...