III liga. Wysoka porażka Pilicy Białobrzegi u siebie z Unią Skierniewice

Sylwester Szymczak
Tym razem sensacji nie było. Trzecioligowa Pilica Białobrzegi wysoko przegrała z Unią Skierniewice i pozostała na ostatnim miejscu w tabeli.

Pilica Białobrzegi - Unia Skierniewice 0:4 (0:2)
Bramki: Adrian Dudziński 35, Kamil Sabiłło 44, Aleksander Sulikowski 74, Becht 90
Pilica: Jerke – Kilianek, Walasek, Kapela (85 Chojczak), Zborowski (78 Sokół), Michalski, Zawadzki (60 Głowacki), Bryszewski, Dohojda (78 Świątek), Kazimierczak (78 Piasek), Stawiarz
Tydzień temu Pilica sprawiła największą sensację tej jesieni. Jako ostatni zespół w tabeli pokonała lidera, Lechię Tomaszów Mazowiecki. Nic więc dziwnego, kibice liczyli na kolejną niespodziankę. W spotkaniu z Unią z różnych powodów (kartki, choroby) białobrzeski zespół zagrał bardzo osłabiony brakiem Kacpra Kacprzyckiego, Oskara Wojtysiaka, Mateusza Cichockiego oraz Mikołaja Napory.
Dość długo, bo ponad pół godziny białobrzeżanie grali nieźle, mieli swoje okazje, aby otworzyć wynik. W 35 minucie Adrian Dudziński mocnym wynikiem otworzył wynik spotkanie i podciął skrzydła gospodarzom.
Przed przerwą gola do szatni zdobył Kamil Sabiłło.
Od 69 minuty przyjezdnym grało się łatwiej. Czerwoną kartkę zobaczył Kacper Michalski. Chwilę później po dośrodkowaniu, Aleksander Sulikowski podwyższył wynik spotkania. Jeszcze w doliczonym czasie gry Unia zdobył kolejną bramkę.
Pilica po porażce została na ostatnim miejscu w tabeli, choć do bezpiecznej strefy traci zaledwie trzy punkty.

W innych meczach: GKS Bełchatów - Lechia Tomaszów Maz 2:0, Olimpia Zambrów - Jagiellonia II Białystok 0:1, Legia II Warszawa - Legionovia Legionowo 2:1, Concordia Elbląg - Victoria Sulejówek 4:1, Mławianka Mława - ŁKS Łomża 2:0, Świt Nowy Dwór Maz - Pogoń Grodzisk Maz. 1:1, Pelikan Łowicz - GKSWikielec....
1. GKS Bełchatów 15 30 34-17
2. Lechia Tomaszów15 30 30-20
3. Świt Nowy Dwór 15 29 34-17
4. Pogoń Grodzisk15 29 33-16
5. Legia II Warszawa15 29 29-16
6. Pelikan Łowicz14 26 23-12
7. Unia Skierniewice15 25 21-14
8. Victoria Sulejówek15 21 18-20