Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:

Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Liverpool wygrał 5:1 z Arsenalem Londyn. Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce „Kanonierów”.

Artur Boruc (Southampton) – Remis Southampton w meczu ze Stoke City (2:2). Całe spotkanie w bramce „Świętych” rozegrał Artur Boruc.

Championship:

Marcin Wasilewski (Leicester) – Remis Leicester City 2:2 z Watford. Marcin Wasilewski rozegrał 84. minuty. Polaka zastąpił na boisku Chris Wood. Leicester jest liderem angielskiej Championship z 67 punktami na koncie.

Tomasz Cywka (Barnsley) – Gol Tomasza Cywki w meczu Barnsley FC – Ipswich Town. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Polak wpisał się na listę strzelców w 74. minucie, bramka padła po strzale z rzutu wolnego. Cywka ma na swoim koncie cztery gole w obecnym sezonie.

Lukas Jutkiewicz (Bolton) – Bramka Lukasa Jutkiewicza w meczu Bolton – Bournemouth (2:2). Napastnik wpisał się na listę strzelców w 32. minucie spotkania. Wypożyczony z Middlesbrough Jutkiewicz rozegrał całe spotkanie.

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Brighton z Tomaszem Kuszczakiem w bramce wygrało 1:0 z Doncaster. Zwycięską ramkę dla gospodarzy zdobył Ulloa. Brighton plasuje się na ósmej pozycji.

Piotr Parzyszek (Charlton) – Charlton Athletic przegrał 0:2 z Birmingham City. 20-letni napastnik zadebiutował w barwach Charlton wchodząc na boisko w 87. minucie. Charlton po 28 rozegranych meczach ma w dorobku 24 punkty.

Radosław Majewski (Nottingham) – Nottingham Forest zremisowało 1:1 z Blackpool. Radosław Majewski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Belgia:

Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Brugia wygrała 3:1 w wyjazdowym meczu z Genk. Waldemar Sobota rozegrał 88. minut i zanotował asystę przy golu Odjidji-Ofoe na 1:1. Po 25. kolejkach Brugia ma 50 punktów i jest wiceliderem belgijskiej ekstraklasy. Do prowadzącego Standardu Liege traci 10 punktów.

Cypr:

I Dywizja:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – Omonia Nikozja wygrała na wyjeździe z Nea Salamis 1:0. „Giki” rozegrał cały mecz w barwach Omonii.

Francja:

Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Pełne 90. minut Grzegorza Krychowiaka w meczu przeciwko Guingamp. Reims przegrywało 0:1, jednak udało się wygrać 2:1, dzięki czemu drużyna z Szampanii zajmuje obecnie siódmą pozycję w tabeli Ligue1.

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade de Rennes przegrało 1:3 z Ajaccio. Grosicki rozpoczął mecz od pierwszej minuty na boisku, jednak nie zaprezentował się z najlepszej strony. Reprezentant Polski został zmieniony w 55. minucie.

Dominik Furman (Toulouse) – Tuluza zremisowała bezbramkowo na własnym stadionie z Saint Ettiene. Były zawodnik Legii Warszawa całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Grecja:

Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Kalloni wygrało 1:0 z Levadiakosem po samobójczym trafieniu Moulopoulosa. Przyrowski wylądował na ławce, w miejsce Polaka na bramce ujrzeliśmy Stratilatisa. Levadiakos plasuje się na piętnastej pozycji z dorobkiem 24 punktów.

Hiszpania:

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Murcia zwyciężyła 1:0 z Deportivo La Coruna. Wilk rozegrał 64. minuty, zmienił go Toche. La Coruna spadła na drugie miejsce w ligowej tabeli, jednak ma tyle samo punktów co liderujące Eibar.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Zwolle) – PEC Zwolle zremisowało 1:1 z Ajaxem Amsterdam. Mateusz Klich zanotował asystę przy golu Fernandeza, który na raty pokonał golkipera Ajaxu. Zwolle po 23. kolejkach zajmuje ósmą pozycję z dorobkiem 32 punktów.

Filip Kurto (Roda) – N.A.C. Breda wygrała 2:0 z Rodą Kerkrade. To trzecia z rzędu porażka Rody. Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w bramce „Górników”.

Mateusz Prus (Roda) – Mateusz Prus całe spotkanie przeciwko Bredzie przesiedział na ławce. Roda po 23. kolejkach plasuje się na szesnastej pozycji z dorobkiem 22 punktów.

Przemysław Tytoń (PSV) – PSV Eindhoven wygrało 3:2 z Twente Enschede. Przemysław Tytoń cały mecz spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Dwa gole i asysta Roberta Lewandowskiego w meczu przeciwko Werderowi Brema. Borussia wygrała 5:1. Lewandowski rozegrał pełne spotkanie w barwach BVB.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Pełne 90. minut Łukasza Piszczka w spotkaniu z Werderem. W drugiej połowie Piszczek mógł strzelić bramkę, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę.

Ludovic Obraniak (Werder) – Debiut Ludovica Obraniaka w barwach Werderu Brema. Były zawodnik Bordeaux rozegrał całe spotkanie i został wybrany najlepszym piłkarzem Werderu według portalu „Goal.com”.

Martin Kobylański (Werder) – Kobylański wszedł na boisko w 55. minucie zastępując Eljero Elie.

Arkadiusz Milik (Augsburg) – Gol Arkadiusza Milka w wygranym przez Augsburg meczu ze Stuttgartem 4:1. Były zawodnik Górnika Zabrze wpisał się na listę strzelców w 35. minucie. Polaka w 66. minucie zastąpił Ji Dong-won.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – „Wieśniacy” zremisowali na wyjeździe z Freiburgiem 1:1. Eugen rozegrał cały mecz w barwach Hoffenheim.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Arminia) – Świetny debiut Przybyłki w zespole Arminii Bielefeld, która zremisowała 2:2 z St. Pauli. Młodzieżowy reprezentant Polski wszedł na boisko w 60. minucie i zdobył dwa gole dla gospodarzy. Przybyłko wpisał się na listę strzelców w 69. i 92. minucie meczu. Arminia z dorobkiem 22 punktów zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Sławomir Peszko (Koeln) – Kolonia przegrała na własnym stadionie 0:1 z Padeborn. Peszko wszedł na boisko w 46. minucie, zaledwie minutę później goście zdobyli gola. Były zawodnik Lecha Poznań w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Matuszczyk całe spotkanie z Padeborn przesiedział na ławce rezerwowych. Kolonia mimo porażki wciąż jest liderem drugiej ligi niemieckiej z dorobkiem 39 punktów po 20. kolejkach.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Porażka VfL Bochum 1:2 z FSV Frankfurt. Piotr Ćwielong rozegrał całe spotkanie w barwach Bochum.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Drugie z rzędu zwycięstwo Vitorii Setubal w portugalskiej ekstraklasie. Vitoria wygrała 3:2 ze swoją wyżej notowaną imienniczką z Guimaraes. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Setubal, a w doliczonym czasie meczu został ukarany żółtą kartką za grę na czas.

Turcja:

Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Trabzonspor przegrał przed własną publicznością 2:4 z Akhisarem Belediye. Cały mecz w barwach Trabzonu rozegrał Adrian Mierzejewski. Po 20. kolejkach Trabzonspor zajmuje dziewiątą pozycję z dorobkiem 29 punktów.

1. Liga (drugi poziom rozgrywkowy):

Mariusz Pawełek (Adana Demirspor) – Wypożyczony z Rizesporu Mariusz Pawełek rozegrał drugi z rzędu mecz w barwach Adany Demirspor. Adana zremisowała 3:3 z Samsunsporem.

Włochy:

Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało 1:2 z Bolonią, choć już w piątej minucie Immobile wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Glik rozegrał całe spotkanie w formacji defensywnej Torino.

Rafał Wolski (Fiorentina) – Gol Rafała Wolskiego w spotkaniu z Atalantą. Fiorentina wygrała 2:0, a Polak wpisał się na listę strzelców w 86. minucie po indywidualnej akcji. Wolski przebywał na boisku od 60. minuty, wówczas były Legionista zmienił strzelca pierwszej bramki Josipa Ilicicia.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria wygrała 1:0 z Cagliari Calcio. Wszołek pojawił się na boisku w 84. minucie zmieniając Nenada Krsticicia.

Bartosz Salamon (Sampdoria) – Salamon cały mecz z Cagliari przesiedział na ławce. Sampdoria ma na swoim koncie 28 punktów, co daje dwunastą pozycję w ligowej tabeli.

Piotr Zieliński (Udinese) – Udinese wygrało 3:0 z Chievo Werona. Piotr Zieliński cały mecz spędził na ławce. W zespole z Werony zabrakło Tomasza Kupisza.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Bezbramkowy remis w spotkaniu Lazio Rzym – AS Roma. Polski golkiper cały mecz spędził na ławce rezerwowych.