Kamil Jóźwiak i Kamil Piątkowski zagrali w wyjściowym składzie Granady. Pierwszy taki przypadek od 30 lat

Bartosz Głąb
Kamil Jóźwiak (Granada FC)
Kamil Jóźwiak (Granada FC) Cati Cladera / PAP
Przedostatnia w tabeli ligi hiszpańskiej Granada przegrała na wyjeździe z Mallorcą w meczu 29. kolejki rozgrywek. Od pierwszej minuty wyszli Kamil Jóźwiak oraz Kamil Piątkowski. To pierwszy taki przypadek od niemal 30 lat, kiedy dwóch Polaków pojawiło się w wyjściowym składzie w jednym meczu La Liga. Jednak rodacy nie pomogli hiszpańskiej drużynie w zdobyciu chociaż 1 punktu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0 po bramce w końcówce.

Kamil Jóźwiak i Kamil Piątkowski od początku w meczu La Liga

Granada jest jednym z głównych kandydatów do spadku z La Liga. Hiszpańska drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z dużą stratą do bezpiecznej strefy. Gorsza w tabeli jest tylko Almeria, która niemal pogodziła się już z losem. W wyjazdowym meczu przeciwko Majorce szkoleniowiec Granady zdecydował się postawić od pierwszej minuty na dwóch polskich piłkarzy.

Spotkanie od początku rozpoczęli Kamil Piątkowski oraz Kamil Jóźwiak. Dla obrońcy wypożyczonego z RB Salzburg był to powrót do wyjściowej "jedenastki" po nieobecności przed tygodniem w meczu z Realem Sociedad. Natomiast skrzydłowy sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych zagrał drugie spotkanie z rzędu w pierwszym składzie.

Pięciu Polaków w wyjściowym składzie w Serie A

To pierwszy taki przypadek od 1995 roku, kiedy to w meczu Real Betis - Atletico Madryt szkoleniowcy postanowili od początku na Wojciecha Kowalczyka (Betis) oraz Romana Koseckiego (Atletico).

Granada przegrała z Polakami w składzie. Kamil Jóźwiak i Kamil Piątkowski nie pomogli swojej drużynie

Przez całe spotkanie zdecydowanie lepszą drużyną była Mallorca, jednak przez długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy. Gospodarze dopięli swego dopiero w 85. minucie po tym, jak do siatki rywali trafił Antonio Raillo. Chwilę wcześniej boisko opuścił Kamil Jóźwiak, który był aktywny, ale bardzo nieskuteczny w swoich poczynaniach.

Natomiast pełne 90 minut rozegrał Kamil Piątkowski. Teraz dwaj Polacy będą okazję spokojnie potrenować z zespołem, gdyż obaj zostali pominięci w powołaniach do reprezentacji Polski przez Michała Probierza.

Lewandowski na ustach francuskich mediów po losowaniu LM. "Geniusz w ataku"

Obejrzyj, jak prezentuje się lista najlepszych transferów w PKO Ekstraklasie przeprowadzonych w zimowym okienku. W ścisłym rankingu nie brakuje zaskoczeń.