Kapustka autorem pierwszego gola w 2016 roku! Cracovia pokonała rezerwy w Treningu Noworocznym [ZDJĘCIA, RELACJA]

jac
Trening Noworoczny Cracovii
Trening Noworoczny Cracovii Ryszard Kotowski
W tradycyjnym Treningu Noworocznym Cracovia wygrała ze swoimi rezerwami 3:1 (1:0). Pierwszą bramkę w Nowym Roku zdobył Bartosz Kapustka. Reprezentant Polski do siatki trafił o godzinie 12:18.

Blisko 3 tys. widzów obejrzało z trybun tradycyjny Trening Noworoczny "Pasów". Chociaż z pewnością było im zimno, bo w Krakowie temperatura oscylowała wokół minus czterech stopni Celsjusza, to na brak emocji narzekać nie mogli. Rozgrzewali ich Mateusz Cetnarski, który wcielił się w rolę... bramkarza i Grzegorz Sandomierski, któremu zamarzyła się funkcja napastnika.

Zobacz wszystkie zdjęcia z Treningu Noworocznego [MEGAGALERIA]

Do bramki jako pierwszy trafił jednak Bartosz Kapustka. Nastąpiło to dopiero o godzinie 12:18. "Dopiero", ponieważ w poprzednich latach gole padały szybciej, nawet już po paru minutach gry. Do przerwy pierwszy zespół prowadził 1:0 (grano 2x20 minut). Więcej działo się w drugiej części. Najpierw na 2:0 podwyższył Marcin Budziński, potem kontaktowego gola strzelił Dawid Pawlusiński - syn Dariusza, byłego zawodnika Cracovii.

Ostatni głos należał do... Sandomierskiego. Koledzy pozwolili mu podejść do rzutu karnego. Wykorzystał go z zimną krwią, a potem poszedł odebrać gratulacje od kolegów. Cracovia - Cracovia II 3:1!