RB
Policja zatrzymała uczestników bójki w Jaworze
Policja zatrzymała uczestników bójki w Jaworze Piotr Krzyżanowski
Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom zatrzymanym przez policjantów, podejrzanym o rozbój na Stadionie Miejskim w Jaworze. Do zdarzenia doszło w trakcie piłkarskiego meczu ligi okręgowej pomiędzy Kuźnią Jawor a Odrą Ścinawa. Kibice i zawodnicy obu drużyn pobili się w czasie meczu. Spotkanie musiało zostać przerwane. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i usłyszeli zarzuty rozboju. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Czterech mężczyzn zatrzymali policjanci po bójce na stadionie w Jaworze. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu jaworskiego w wieku od 20 do 41 lat. Teraz odpowiedzą za rozbój. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę, 27 sierpnia, podczas meczu Kuźni Jawor i Odry Ścinawa.

Po 30 minutach spokojnej gry na tablicy wyników widniało 1:1. Wtedy kilkunastu kibiców z Jawora rzuciło się na kibiców Odry i brutalnie ich pobiło.

Widząc co się dzieje na trybunach, piłkarze ze Ścinawy zbiegli z boiska i rzucili się na pomoc bitym ziomkom. Sędzia nie miał innego wyboru jak natychmiast przerwać mecz. Wśród kibiców Odry na trybunach były całe rodziny oraz bliscy piłkarzy.

Trener odry Ścinawa, Tomasz Wołoch, nie krył swojego zdenerwowania po tej bójce. Stwierdził nawet, że po latach pracy na boisku zastanawia się czy nie rozstać się z piłką.

Materiał oryginalny: Kibice i piłkarze pobili się na meczu. Policja zatrzymała 4 uczestników bójki w Jaworze - Gazeta Wrocławska