Korona pewnie wygrała z Tatranem Krasno. Dwa gole Soriano

dor
Bartosz Rymaniak (w środku), z lewej Fabian Burdenski razem z kolegami wygrali mecz kontrolny z Tatranem 4:0. Dorota Kułaga
Korona Kielce pewnie wygrała sparing z trzecioligowym slowackim zespołem Tatran Krasno nad Kysucou 4:0 (3:0).

Bramki: 1:0 Goran Cvijanović 5, 2:0 Elia Soriano 26, 3:0 Soriano 37, 4:0 Amer Halilic 75.

Korona: Gostomski (46. Hamrol) – Rymaniak, Kovacević (55. Barry), Diaw – Kosakiewicz (51. Argyris), Możdżeń, Żubrowski, Cvijanović (46. Burdenski), Cebula – Soriano (46. Poński), Kiełb (61. Halilic).

Pierwszą bramkę w sparingu z zespołem prowadzonym przez Pavola Stano, byłego piłkarza Korony, zdobył w 5 minucie Goran Cvijanović, który wykorzystał sytuację sam na sam.

W 24. minucie Łukasz Kosakiewicz trafił w słupek. W 26 minucie po dośrodkowaniu Cvijanovicia Elia Soriano „szczupakiem” podwyższył na 2:0. W 37. minucie Soriano wygrał bezpośredni pojedynek z bramkarzem ze Słowacji i podwyższył na 3:0.
Po przerwie trener Gino Lettieri wymienił znaczną część składu, dał szansę gry utalentowanym juniorom Korony. Tylko jedną bramkową okazję kielczanie wykorzystali w tej części gry. Pięknym strzałem w okienko wynik ustalił testowany w tym spotkaniu Amer Halilic.

Korona zagrała bez wracających do zdrowia po urazach Radka Dejmka, Nabila Aankoura, Michala Gardawskiego oraz kadrowiczów Kena Kallaste, Niki Kaczarawy, Ivana Jukicia i Krystiana Misia.

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

Materiał oryginalny: Korona pewnie wygrała z Tatranem Krasno. Dwa gole Soriano - Echo Dnia Świętokrzyskie