Lech Poznań - Korona Kielce 3:2. Tak oceniliśmy grę lechitów

Maciej Lehmann
Marcin Robak strzelił 16. i 17. gola w sezonie
Marcin Robak strzelił 16. i 17. gola w sezonie Waldemar Wylegalski
Tak oceniliśmy grę piłkarzy Lecha Poznań w piątkowym wygranym 3:2 starciu z Koroną Kielce.

JASMIN BURIC - 7
Nieoczekiwanie znalazł się w wyjściowej jedenastce i można powiedzieć, że spisał się na medal, tym bardziej , że zadania nie ułatwiali mu także bardzo niepewnie grający obrońcy. W drugiej połowie uratował Lecha trzema interwencjami od porażki .

TOMASZ KĘDZIORA - 5
Chyba był zaskoczony tym, że goście przyjechali grać otwartą piłkę i szybkością Kiełba, bo miał olbrzymie kłopoty, by za nim nadążać. Cała obrona Lecha grała niestety słabo, nie tylko reprezentant U-21.

MACIEJ WILUSZ - 4
Znów miał pecha, bo po strzale Możdżenia tak niefortunnie odbił piłkę, że znalazła się w siatce bramki Lecha. To go wyraźnie zdeprymowało, bo nie grał tak pewnie jak w poprzednich meczach. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Piłkarze po meczu Lech - Korona:

JAN BEDNAREK - 4
Po dwóch meczach spowodowanych kontuzją wrócił do składu. Widzieliśmy go już w lepszej formie. Kilka razy co prawda ładnie wyszedł z piłką ze swojej połowy, ale w obronie był niepewny i często spóźniony.
WOŁODYMYR KOSTEWYCZ - 5
Słaby mecz Ukraińca. Bardzo niedokładnie podawał, nie potrafił pomóc drużynie w ofensywie. Po zmianie stron trochę lepszy, ale wymagamy od niego więcej, bo przyzwyczaił nas już do dużo lepszej gry.

AZIZ TETTEH - 3
Ghańczyk długo był w cieniu Macieja Gajosa oraz Łukasza Trałki, z którymi przegrywał rywalizację o miejsce w składzie i nie dziwimy się, dlaczego tak się stało. Możdżeń i jego koledzy z Korony robili z nim co chcieli.

ŁUKASZ TRAŁKA - 4
Nie był to dobry mecz kapitana i to nie tylko dlatego, że nieprzepisowo zatrzymał Mateusza Możdżenia w polu karnym i sprokurował rzut karny dla Korony. Nie potrafił uporządkować gry Lecha w środku pola.

MACIEJ MAKUSZEWSKI - 3
Jest niestety bez formy. To już kolejny mecz, w którym był jednym z najsłabszych piłkarzy Lecha. Dużo biegał, ale pożytku z tego nie było żadnego. W drugiej połowie natomiast kompletnie zniknął z radarów.
RADOSŁAW MAJEWSKI - 4
Nie był sobą. W poprzednich meczach czarował, zagrywał piękne piłki do kolegów. W piątek tego zupełnie brakowało, choć zaliczył asystę przy golu Jevtica. Nawet gdy Lech kontratakował i miał przewagę liczebną niecelnie podawał.

DARKO JEVTIĆ - 8
Strzelił kapitalnego gola, z gatunku stadiony świata, podał też znakomicie do Marcina Robaka, który wywalczył rzut karny. Sam też dał się sfaulować w polu karnym i był bez wątpienia bohaterem meczu.

MARCIN ROBAK - 7
Strzelił swojego 16. i 17. gola w ekstraklasie z rzutów karnych, które doprawdy wykonuje perfekcyjnie. Strach pomyśleć co by było, gdyby Lech nie miał takiego snajpera

REZERWOWI:
Mihai Radut - 3
Nie pokazał nic więcej niż Maciej Makuszewski. Niestety...

Dawid Kownacki - 4
Dał niezłą zmianę.

Maciej Gajos - Bez Oceny
Grał zbyt krótko.

Skala 1-10

Lech Poznań - Korona Kielce 3:2

Lech Poznań - Korona Kielce 3:2: Kolejorz bardzo się męczył,...

Materiał oryginalny: Lech Poznań - Korona Kielce 3:2. Tak oceniliśmy grę lechitów - Głos Wielkopolski