Lech Poznań pokrył koszty zniszczeń, których dokonali kibice na stadionie Widzewa Łódź. Kwota jest gigantyczna

Jakub Maj
Jakub Maj
MAKIS
PKO Ekstraklasa. Rzecznik Widzewa poinformował, że Lech Poznań zapłacił już za szkody, które wyrządzili kibice podczas wyjazdowego meczu do Łodzi. Kolejorz musiał bardzo się wykosztować.

Spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź i Lechem Poznań, które odbyło się 19 marca 2023 roku, było bardzo emocjonujące. Ekipa z Łodzi wyszła na prowadzenie w 71. minucie za sprawą Bartłomieja Pawłowskiego, ale dwie minuty później Filip Marchwiński doprowadził do wyrównania. Kilka minut później Velde strzelił ostatnią bramkę w meczu i tym samym ustalił wynik spotkania. Kolejorz wygrał 2:1.

Ogromna temperatura tego meczu udzieliła się także kibicom - szczególnie tym z Poznania. Fani Kolejorza dokonali zniszczeń w sektorze gości, ale także na korytarzach i w toaletach. Straty szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Działania pseudokibiców objęły m.in. sektor gości oraz przynależące do niego toalety i punkt gastronomiczny. Chuligani wyjęli z zawiasów drzwi, pozrywali pojemniki na papier i mydło, pomazali ściany, podpalili krzesełka i zerwali siatki bocznej. Największe zniszczenia objęły pomieszczenia cateringu, który nie nadaje się do użytku - poinformował Karol Sakosik.

Komisja Ligi nałożyła surowe kary na obydwa zespoły (20 tys. złotych dla Lecha i 30 tys. złotych dla Widzewa), a w dodatku nakazała Lechowi pokrycie kosztów naprawy zniszczeń. Rzecznik Widzewa poinformował na Twitterze, że Lech już zapłacił za zniszczenia.

- Lech Poznań pokrył koszt zniszczeń na sektorze gości, zgodnie z przekazanym przez Widzew Łódź zestawieniem strat przedstawionych przez MAKiS - napisał na Twitterze Marcin Tarociński - rzecznik prasowy Widzewa Łódź.