Lechia zatrzymała Polonię

Michał Wieczorek
Czy trener Urban znów postawi na dwóch napastników? Czy Grzelak wygra rywalizację z Mięcielem? Sylwester Wojtas (Ekstraklasa.net)
Remisem zakończył się mecz Polonii Bytom z Lechią Gdańsk. Wcześniej GKS Bełchatów pokonał Koronę, Legia niespodziewanie uległa Jagiellonii, a w derbowym pojedynku Odra przegrała z Ruchem Chorzów 1-3.

Śląskie derby dla Ruchu
Z deszczu pod rynnę - chciałoby się powiedzieć oglądając grę drużyny Odry Wodzisław w meczu z Ruchem Chorzów. Zwolnienie trenera Wieczorka nie spowodowało efektu wstrząsu w drużynie, która już po 20 minutach przegrywała na własnym boisku z chorzowskim Ruchem 0:2. To pierwszy i chyba ostatni mecz Martina Pulpita w roli trenera Odry. "Niebiescy" w tym sezonie grają rewelacyjnie przede wszystkim na własnym stadionie. Dziś przywiozą do Chorzowa 3 punkty z obcego boiska.

Grosicki za szybki dla Legionistów
Wygrać z Lechem żeby tydzień później łatwo przegrać z Jagiellonią - taka jest gra warszawskiej Legii, która drugi raz w tym roku poległa w Białymstoku. Trener Urban mocno zdenerwowany po ostatnim gwizdku sędziego nie mógł zrozumieć dlaczego jego piłkarze nie potrafią na wyjazdach podjąć męskiej walki z rywalem. Sam mecz to był koncert gry Kamila Grosickiego, który dwukrotnie ośmieszył obronę Legii i po podaniach Tomasza Frankowskiego z łatwością pokonał Jana Muchę.

GKS przedłużył zwycięską passę
Mecz GKS Bełchatów z Koroną Kielce był typowym starciem zespołów środka tabeli. Oba zespoły grają w tym sezonie coraz lepiej, ale to podopieczni Rafała Ulatowskiego przedłużyli zwycięską passę. Wygrana nad Koroną mogła być bardziej okazała, ale Dariusz Pietrasiak nie wykorzystał w drugiej połowie rzutu karnego. Przez swoją nieskuteczność GKS do ostatniej minuty musiał walczyć o obronę skromnego prowadzenia.

Lechia zatrzymuje Polonię w Bytomiu
Lechia Gdańsk to pierwszy w tym sezonie zespół, który w Bytomiu odebrał punkty miejscowej Polonii. Nie było o to łatwo, bo drużyna Jurij Szatałowa przeważała przez niemal całe spotkanie. Trafne zmiany trenera Gdańszczan i niespodziewany gol Piotra Wiśniewskiego pozwalają wracać nad morze drużynie Tomasza Kafarskiego z jednym punktem.