Lechici w reprezentacjach młodzieżowych: grało pięciu, trzech odniosło zwycięstwa.

Wojciech Maćczak
Pięciu zawodników poznańskiego Lecha zagrało w weekendowych spotkaniach młodzieżowych reprezentacji Polski. Największe powody do radości mają Marcin Kamiński i Karol Linetty, gdyż ich drużyna pokonała Szwecję 2:0. W wygranym spotkaniu wystąpił również Szymon Drewniak. Zobacz, jak radzili sobie zawodnicy z Poznania w biało-czerwonych barwach!

Karol Linetty i Marcin Kamiński (reprezentacja U-21)
Reprezentacja Marcina Dorny zadbała o to, by po porażce z Ukrainą polscy kibice piłkarscy nie popadli w zbytnią depresję. Na drugi dzień po tym, jak asy Waldemara Fornalika pożegnały się z matematycznymi szansami awansu na Mundial, walczący o młodzieżowe Mistrzostwa Europy zawodnicy pokonali 2:0 rówieśników ze Szwecji. Obaj lechici zagrali po 90. minut, zaliczyli poprawne występy, ale szczególnie się nie wyróżnili. Kamiński nie popełniał błędów w defensywie, ale był mniej widoczny niż jego partner Wojciech Golla, natomiast Linetty błysnął dopiero pod koniec efektownym strzałem z dystansu, który jednak obronił szwedzki golkiper.

Szymon Drewniak (reprezentacja U-20)
Defensywny pomocnik poznańskiego Lecha znalazł się w wyjściowej jedenastce reprezentacji Polsku U-20 na spotkanie ze Szwajcarią w ramach Pucharu Czterech Narodów. Młodzi Polacy wygrali 2:1 po bramkach Jakuba Bąka i Pawła Wolskiego, a zawodnik „Kolejorza” przebywał na boisku 73. minuty, jako jedyny z Polaków został ukarany żółtą kartką.

Dariusz Formella (reprezentacja U-19)
Gracze, prowadzeni przez Marcina Sasala przegrali 0:1 z Armenią w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy. Lechita przebywał na boisku przez 58. minut, po czym zmienił go Karol Angielski.

Jan Bednarek (reprezentacja U-18)
Drugi zespół trenera Sasala również nie odniósł w weekend sukcesu. W spotkaniu, kończącym turniej towarzyski we Francji Polacy przegrali z kadrą USA 0:2 i ostatecznie zajęli w turnieju trzecie miejsce (zwyciężyli gospodarze, na ostatnim miejscu uplasowali się Czesi). Bednarek przebywał na boisku pełne 90 minut.