Legia przegrała w Gliwicach! Piast wywalczył pozycję lidera!

Wojciech Grzegorzyca
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Piast Gliwice - Legia Warszawa Lucyna N
Piłkarze Piasta Gliwice pokonali Legię Warszawa w meczu 5. kolejki Ekstraklasy 2:1. Czwarte w tym sezonie zwycięstwo graczy Radoslava Latala zapewniło im pozycję lidera w ligowej tabeli.

Już pierwsza sytuacja przyniosła Legii gola. Guilherme zagrał do Nemanji Nikolicia, który w sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą wpakował piłkę do bramki. Jednak to nie było wystarczającą nauczką, bowiem defensorzy Piasta w dalszym ciągu zostawiali duże wolne przestrzenie, z których korzystali legioniści.

W 27. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Josip Barisić dośrodkował w pole karne, a tam odpaliła najlepsza strzelba Piasta. To właśnie Martin Nespor doprowadził do wyrównania. Bliski zdobycia drugiego gola dla gliwickiego zespołu jeszcze przed przerwą był Sasa Zivec, który sprzed pola karnego huknął w spojenie.

W drugiej połowie oba zespoły nieco spuściły z tonu. Postawa gliwiczan w defensywie uległa natomiast małej poprawie, a całości starał się dopełniać Jakub Szmatuła, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Legioniści przez długi czas ograniczali się jednak tylko do niegroźnych strzałów. Gospodarze z kolei przez defensywę "Wojskowych" przebijali się z dużymi problemami. Jednak kiedy pod bramką Legii w końcu zrobiło się groźnie, to piłka wpadła do bramki. W 86. minucie dośrodkowanie Gerarda Badii wykorzystał Sasa Zivec. Piast Gliwice dzięki dzisiejszej wygranej z Legią Warszawa został nowym liderem Ekstraklasy.