Legia Warszawa obiła GKS Tychy. Łatwy awans w Pucharze Polski. Dwa gole Blaza Kramera, znakomity Josue

Jacek Czaplewski
GKS Tychy - Legia Warszawa 0:3
GKS Tychy - Legia Warszawa 0:3 PAP, Zbigniew Meissner
Fortuna Puchar Polski. Legia Warszawa bez żadnych problemów wywalczyła awans do 1/8 finału. Na wyjeździe ograła pierwszoligowy GKS Tychy 3:0. Wszystkie bramki wbiła mu przed przerwą. Dublet Blaza Kramera przedzieliło trafienie Marka Guala.

Fortuna Puchar Polski. GKS Tychy - Legia Warszawa 0:3

Niektórzy kibice Legii obawiali się tego meczu. Niepotrzebnie. Krzywdy ich drużynie nie zrobili ani byli legioniści w składzie GKS Tychy, ani zmysły taktyczny trenera Dariusza Banasika. W czwartkowy wieczór stadion w Tychach był wypełniony, ale powody do radości mieli jedynie kibice z Warszawy, których wspierali zaprzyjaźnieni fani pobliskiego Zagłębia Sosnowiec.

Legia wreszcie zagrała bardzo dobry, równy mecz. Prędko objęła prowadzenie. Zaraz po decyzji o nieprzyznaniu jedenastki to właśnie poszkodowany w akcji Blaz Kramer trafił do siatki. Telebim wyświetlił wówczas 10 minutę.

Trzy minuty później było już 2:0 dla Legii, kiedy sytuację w polu karnym wykorzystał Marc Gual. Potem swojego drugiego gola dołożył Kramer. Najładniejszy w tej akcji okazał się jej początek, gdy Josue w niesamowitym stylu uruchomił asystującego Pawła Wszołka.

W drugiej połowie Legii już tylko anulowano bramki - w obu przypadkach z powodu spalonego. Najpierw linii nie wyczuł Ernest Muci, później Tomas Pekhart. Mimo tych niepowodzeń sektor gości nagrodził zawodników gromkimi oklaskami.

Co przed Legią? Przede wszystkim walka o przerwanie fatalnej passy w lidze. Po czterech porażkach z rzędu podopieczni Kosty Runjaica spróbują odkuć się w meczu przyjaźni. W niedzielę (5 listopada) o 17:30 mecz w Radomiu z Radomiakiem.

Tego samego dnia pierwszoligowy GKS Tychy (wicelider tabeli) zagra z Lechią Gdańsk. Początek w porze obiadowej - o godz. 12:40. Jeśli tyszanie się mocno postarają, to w kolejnym sezonie rozegrają przynajmniej dwa spotkania z Legią - już w ramach PKO Ekstraklasy.