Legia żegna Hiszpanię remisem. Gol Hlouska, nieoficjalny debiut Necida [WIDEO]

JCZ
Adam Hlousek strzelił gola na 1:1
Adam Hlousek strzelił gola na 1:1 Szymon Starnawski /Polska Press
Legia Warszawa zremisowała w ostatnim sparingu z duńskim FC Nordsjaelland 1:1. Bramkę wyrównującą zdobył Adam Hlousek. Po raz pierwszy zagrał jego rodak, Tomas Necid. Nie zachwycił.

Legia rozpoczęła mecz w składzie zbliżonym do tego, w jakim zagra ligowe spotkanie z Arką Gdynia. Po raz pierwszy szansę dostał Tomas Necid wypożyczony z Bursasporu. W pomocy biegał Sebastian Szymański. 17-latek to największy wygrany dwóch hiszpańskich zgrupowań. Swój potencjał zaprezentował zresztą i w dzisiejszym sparingu. To jego próba przed przerwą okazała się najlepsza. Piłka po strzale z lewej nogi została jednak przeniesiona nad poprzeczką przez bramkarza.

Drużyna Jacka Magiery grała solidnie. Niemal wszystkie akcje kreował Vadis Odjidja-Ofoe. Necid, któremu zazwyczaj podawał, nie czuł jednak piłki. W pierwszej połowie Czech źle przyjął, gdy dostał prostopadłe podanie od Belga. Na początku drugiej części zmarnował zaś okazję sam na sam (trafił w ciało bramkarza).

W 54 minucie to nieoczekiwanie FC Nordsjaelland zdobyło pierwszą bramkę. Mathias Rasmussen zdecydował się na uderzenie zza szesnastki. Dobrze uderzona piłka zaskoczyła wprowadzonego Radosława Majeckiego.

Wynik korzystny dla Duńczyków nie utrzymał się do końca. Legia w 71 minucie doprowadziła do wyrównania. Z bliska trafił Adam Hlousek po zagraniu z lewej strony od Szymańskiego.

Jutro po godzinie 10 legioniści mają wylądować w podwarszawskim Modlinie.