Lewandowski strzela!

Marek Iwaniszyn
"Kolejorz" nie pozostawił żadnych złudzeń "Czarnym Koszulom" i pewnie wygrał przy Konwiktorskiej 3:0. Dwa trafienia zaliczył Robert Lewandowski, który dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

Wynik spotkania otworzył "Lewy" w 25 minucie, po fatalnej, biernej postawie obrońców rywali. Z około 30 metrów z rzutu wolnego mocno uderzał Sławomir Peszko. Sebastian przyrowski odbił piłkę wysoko przed siebie, ta powolutku zmierzała z powrotem w pole karne, a obrońcy nie kwapili się jakoś by do niej biec. Efektem tego była właśnie stracona bramka.

Druga bramka to kapitalnie rozegrana, zespołowa akcja Lecha. Piłka jak po sznurku krążyła od nogi do nogi zawodników w białych koszulkach. Kriwiec zagrał na środek boiska do Stilica, a ten prostopadle dograł do "Lewego".

Na osiem minut przed końcem sędzia gwizdnął rzut karny dla Polonii, jednak po konsultacji ze swoim pomocnikiem grę wznowił do bramki Buric, a Gancarczyk dostał żółty kartonik za symulowanie faulu.

W końcówce znów fatalny błąd obrony Polonii, dokładna gra Lecha i 3:0. A gola strzelił Tomasz Mikołajczak, który na murawie pojawił się minutę wcześniej.