Lukas Podolski wrócił na boisko. Odejdzie z Górnika Zabrze? Złożył deklarację po meczu z Pogonią Szczecin: Ktoś źle zrozumiał moje słowa

Bartosz Głąb
Lukas Podolski wraca na boisko.
Lukas Podolski wraca na boisko. Screen z CANAL+Sport
PKO Ekstraklasa. W meczu przeciwko Pogoni Szczecin na boisko wrócił Lukas Podolski po 54 dniach przerwy spowodowanych kontuzją. Jego Górnik Zabrze pokonał rywala 1:0. Kibice gorąco przywitali wracającego do gry Poldiego. Po meczu 38-latek ucieszył fanów deklaracją w sprawie swojej przyszłości.

Lukas Podolski znowu w składzie. Gorące przywitanie gwiazdy Górnika

W meczu z Pogonią Szczecin po raz pierwszy od dwóch miesięcy w kadrze meczowej zabrzan znalazł się Lukasz Podolski. Gwiazdor Górnika po raz ostatni w meczu wystąpił 54 dni temu podczas rywalizacji ze Śląskiem Wrocław. Wtedy zespół z Zabrza zagrał dobre spotkanie i zremisował 1:1 z obecnym liderem PKO Ekstraklasy. Teraz powtórzyli występ i pokonali wyżej cenioną Pogoń Szczecin.

Podolski pojawił się na murawie 74. minucie zmieniając Filipe Nascimento przy stanie 1:0 dla zabrzan. Były reprezentant Niemiec został gorąco przywitany przez kibiców zabrzańskiego klubu. Chwilę przed pojawieniem się na murawie "Poldiego", czerwoną kartką ukarany został Erik Janża, więc ciężkie chwile czekały piłkarzy Górnika w końcowej fazie meczu. W ostatniej minucie nierozważnie sfaulował rywala tuż przed własnym polem karnym, jednak Kamil Grosicki uderzył wprost w mur.

Kibice witają Lukasa Podolskiego
Kibice witają Lukasa Podolskiego Fot Arkadiusz Gola

Lukas Podolski na boisko. Piłkarz uradował kibiców Górnika

- Nie był to efektowny powrót. Był faul, wcześniej strata. Pewnie brakuje mu jeszcze rytmu meczowego - ocenił występ Podolskiego komentator Canal+ Sport, Rafał Dębiński. - Chyba tylko najbardziej zagorzali kibice Górnika mogą powiedzieć, że utrzymaliśmy wynik, bo wszedł na boisko. Poldi wszedł, bo wszedł. Na wynik zapracowali piłkarze, którzy wybiegli od początku - dodał Kamil Kosowski.

Część fanów Torcidy wyraziło obawy w sprawie dalszej gry Podolskiego dla Górnika. Pojawiły się głosy, że odejdzie do niemieckiego FC Koeln, którego jest legendą.

Po meczu mistrz świata z Mundialu 2014 powiedział: - Dobrze się czuję w Górniku, moja rodzina dobrze się tu czuję. Ktoś źle chyba zrozumiał moje słowa, które mówiłem ze śmiechem, że mogę odejść do Kolonii. Mam jeszcze 1,5 roku kontraktu i chcę to wypełnić - radując tym samym fanów z Zabrza, którzy obawiali się że jego przygoda przy Roosevelta wkrótce dobiega końca.

W tym sezonie 38-letni gracz zagrał w 11 meczach Górnika, zdobył bramkę w Wielkich Derbach Śląska i zaliczył jedną asystę w meczu z Widzewem. W poprzednich rozgrywkach strzelił pięknego gola przeciwko "Portowcom" dając zwycięstwo swojej drużynie 2:1.