Macedonia wygrała z Łotwą. Grali ligowcy z ekstraklasy [WIDEO]

Jakub Podsiadło
Eduards Visnakovs zagrał w barwach reprezentacji Łotwy
Eduards Visnakovs zagrał w barwach reprezentacji Łotwy Krzysztof Szymczak/Polskapresse
W selekcjonerskim debiucie trenera Boszko Ǵurovskiego reprezentacja Macedonii pokonała Łotyszy 2:1 (1:0). W zespole gospodarzy 73 minuty rozegrał wiślak Ostoja Stjepanović, z kolei w kadrze Łotwy wystąpili dwaj ligowcy z Widzewa - bracia Aleksejs i Eduards Visnakovsowie.

W towarzyskim meczu w Skopje zagrało trzech ligowców z T-Mobile Ekstraklasy - Ostoja Stjepanović (Wisła Kraków, 73 minuty), Aleksejs Visnakovs (zmienił Fertovsa w 83. minucie meczu) oraz jego brat, Eduards (wszedł w 65. minucie za Sabalę). Roberts Savalnieks (Jagiellonia Białystok) spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Grono byłych ligowców było równie liczne - w meczu wystąpili Goran Popow, Mirko Iwanowski, Artis Lazdins i były król strzelców ekstraklasy, Artjoms Rudnevs. Napastnik Hannover 96 prawdopodobnie zdobyłby gola w 65. minucie, gdyby nie katastrofalna interwencja i gol samobójczy Danieła Georgewskiego (wideo poniżej).

Macedonia - Łotwa 2:1 (1:0)

Gole: Jowan Kostowski 29', Agim Ibraimi 72' (k) - Danieł Georgiewski 65 (s)

Macedonia: Paczowski - Danieł Georgiewski, Szykow (77' Ristewski), Mojsow, Goran Popow - Demiri (64' Spirowski), Stjepanović (73' Muarem), Hasani (67' Mirko Iwanowski), Triczkowski (80' Welkoski), Agim Ibraimi - Kostowski (60' Besart Ibraimi)

Łotwa: Vanins - Gabovs, Bulvitis, Gorkss, Rode - Maksimenko, Fertovs (83' Aleksejs Visnakovs), Rugins (76' Lazdins), Zjuzins, Sabala (65' Eduards Visnakovs), Kurakins - Rudnevs