Druga wygrana Odry Opole w meczach kontrolnych. Tym razem pokonała Chrobrego Głogów

Wiktor Gumiński
Borja Galan okrasił swój występ dwoma golami.
Borja Galan okrasił swój występ dwoma golami. Wiktor Gumiński
Odra Opole pokonała w swoim trzecim zimowym spotkaniu testowym Chrobrego Głogów 3:1.

Była to pierwsza z dwóch potyczek sparingowych, jakie opolanie mieli zaplanowane do rozegrania podczas obozu w Wałbrzychu, na którym to właśnie aktualnie przebywają.

We wcześniejszych dwóch meczach sprawdzających formę, które to odbyły się odpowiednio w Opolu i Staniątkach, kolejno wygrali oni 4:0 ze Ślęzą Wrocław (3 liga) i ulegli 0:3 Puszczy Niepołomice (PKO Ekstraklasa).

Tym razem naprzeciwko Odry stanął jeden z jej rywali z Fortuna 1 Ligi. W pierwszej rundzie, w jej wyjazdowym spotkaniu z Chrobrym padł bezbramkowy remis.

Porównywanie spotkań o stawkę z towarzyskimi oczywiście nie ma żadnego sensu, ale potyczka w Wałbrzychu od początku ułożyła się lepiej dla opolan. Prowadzenie objęli oni już w 13. minucie, kiedy to celnym uderzeniem głową popisał się Hiszpan Borja Galan.

Na to trafienie jednak piłkarze Chrobrego szybko byli w stanie skutecznie odpowiedzieć, a konkretnie uczynił to w 18. minucie Szymon Bartlewicz.

Tuż przed przerwą jednak Odra zdołała strzelić drugiego gola. Jego autorem (45. minuta) ponownie był Galan.

Pierwszą połowę zespół z Opola rozegrał w składzie: Haluch - Spychała, Żemło, Piroch, Pikk, Antczak, Niziołek, Purzycki, Czapliński, Galan, Sarmiento.

W drugiej części gry skład Odry wyglądał natomiast następująco: Burta – Mikinic, W. Kamiński, M. Kamiński, Szrek, Continella, Wróbel, zawodnik testowany, Hebel, Surzyn, Sula.

I to właśnie testowany gracz ustalił wynik rywalizacji na 3:1 w 90. minucie. Ponadto nieoficjalny debiut w opolskich barwach zaliczył pozyskany zimą włoski środkowy pomocnik Vittorio Continella.

Kolejny mecz testowy czeka Odrę już w sobotę 27 stycznia, na zakończenie obozu w Wałbrzychu. Jej rywalem będzie wtedy inny z 1-ligowców - Miedź Legnica.

Przed wznowieniem rywalizacji w Fortuna 1 Lidze, Odra ma jeszcze w planach zmierzyć się z MKS-em Kluczbork (3.02) oraz GKS-em Katowice (10.02).