Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Bartosz Głąb
Lechia - Zagłębie LIVE! Gdańszczanie przerwą złą passę?
Lechia - Zagłębie LIVE! Gdańszczanie przerwą złą passę? Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE. Walcząca o tytuł Lechia przegrała trzy ostatnie mecze z rzędu - w tym z Lechem i Legią. Czy dzisiaj przerwie tę passę? Zagra z Zagłębiem, które jesienią pokonała. Początek o 18:00. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin ONLINE

Zarówno Lechia Gdańsk jak i Zagłębie Lubin tej wiosny radzą sobie poniżej oczekiwań. Gdańszczanie, którzy nadal są jednym z głównych kandydatów do tytułu mistrza Polski na sześć oficjalnych spotkań wygrali zaledwie dwa, u siebie z Jagiellonią i Cracovią. Szczególną uwagę zwracają porażki z głównymi rywalami do osiągnięcia tegorocznego celu, czyli 0:1 w Poznaniu z Lechem i 1:2 w Gdańsku z Legią.

Na ten moment lechiści zajmują czwarte miejsce w tabeli ze stratą do liderującej Legii Warszawa, która wczoraj ograła Pogoń Szczecin 2:0. Dzisiejsze spotkanie będzie zatem bardzo ważne w kontekście walki o mistrzostwo kraju, gdyż w przypadku zwycięstwa będą wciąż mieli kontakt z ligową czołówką.

Zagłębie w tym roku również nie prezentuje dobrej formy. Tak jak Lecha wygrało zaledwie dwa spotkania i to bardzo skromnie - po 1:0, z Arką Gdynia i Górnikiem Łęczna. Ostatnio podopieczni Piotra Stokowca dość niespodziewanie przegrali na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 0:1. Zagłębie, które było rewelacją rozgrywek w zeszłym roku teraz spisuje się naprawdę przeciętnie i gdyby nie Filip Starzyński, który jako jedyny ciągnie zespół za uszy, aż strach pomyśleć gdzie byłoby teraz. Dzięki jego trzem golom i dwóm asystom w tym roku "Miedziowi" są na piątym miejscu w lidze i mają trzy punkty przewagi nad grupą spadkową. Starzyński miał udział przy wszystkich bramkach w tym roku.

Ostatnio obie drużyny mierzyły się w połowie października zeszłego roku. Wtedy Lechia wygrała w Lubinie 2:1 po bramkach jeszcze w pierwszej połowie Rafała Janickiego i Grzegorza Kuświka. Dla "Miedziowych" jedyną bramkę zdobył Martin Nespor. Dodatkowo Zagłębie kończyło to spotkanie w dziesiątkę, bo w końcówce Jakub Tosik otrzymał czerwoną kartkę.

Jeśli Lechia wygra niedzielny mecz to zapewni sobie czwarte miejsce - w najgorszym wypadku - po rundzie zasadniczej. Oczywiście piłkarze zapowiadają walkę o odzyskanie pierwszego miejsca. Zresztą nie może być inaczej, bo różnice w tabeli są minimalne. W niedzielnym spotkaniu dużym atutem Lechii będzie własny stadion, na którym drużyna od początku 2016 roku straciła tylko dziesięć punktów.

Współpraca: Paweł Stankiewicz/Dziennik Bałtycki

Nie zagrają:

Lechia: Peszko, Milinković-Savić, Mak, van Kessel
Zagłębie: Jach, Forenc, Petravicius

Przypuszczalne składy:

Lechia: Kuciak - Wojtkowiak, Janicki, Maloca (Nunes), Wawrzyniak - F. Paixao, Sławczew (Borysiuk), Krasić, Wolski - Kuświk, M. Paixao.

Zagłębie: Polacek - Todorovski, Madera, Guldan, Dziwniel - Woźniak, Piątek, Starzyński, Kubicki, Janoszka - Buksa.

Mariusz Złotek (Stalowa Wola) - To arbiter prowadzący mecze Lotto Ekstraklasy i Nice 1. Ligi. W tym sezonie jeszcze nie sędziował Zagłębiu, natomiast Lechii gwizdał raz. Wtedy w 16. kolejce gdańszczanie wygrali u siebie z Wisłą Płock 2:1, a pierwszą bramkę Lechia strzeliła z rzutu karnego.

Forma w ostatnich meczach:

Lechia:
Lechia - Legia Warszawa 1:2 (Ekstraklasa, 19.03.2017)
Ruch Chorzów - Lechia 2:1 (Ekstraklasa, 11.03.2017)
Lech Poznań - Lechia 1:0 (Ekstraklasa, 05.03.2017)

Zagłębie:
Zagłębie - Ruch Chorzów 0:1 (Ekstraklasa, 18.03.2017)
Cracovia - Zagłębie 1:1 (Ekstraklasa, 13.03.2017)
Górnik Łęczna - Zagłębie 0:1 (Ekstraklasa, 07.03.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Zagłębie - Lechia 1:2 (Ekstraklasa, 15.10.2016)
Zagłębie - Lechia 1:2 (Ekstraklasa, 16.04.2016)
Zagłębie - Lechia 1:0 (Ekstraklasa, 01.03.2016)

Mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+. Wstęp od 17:35, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Komentują Rafał Dębiński i Tomasz Wieszczycki. W rolę reportów z murawy wcielą się Daria Kabała-Malarz, Michał Wodziński oraz Adam Westfal. Relacja LIVE z Lechia - Zagłębie w GOL24.pl