Mistrzostwa świata U20, Tychy:USA - Katar 1:0 [ZDJĘCIA, RELACJA]

Rafał Musioł
To nie był wielki mecz w wykonaniu reprezentacji USA, ale Amerykanie pokonali w Tychach Katarczyków i awansowali do 1/8 mistrzostw świata do lat 20.

W 76 minucie Katarczycy popełnili poważny błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego, przejął ją Timothy Weah, łatwo ograł obrońców i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. To trafienie dało Amerykanom awans na drugie miejsce w grupie i pewną promocję do 1/8 mistrzostw świata do lat 20.

Mecz w Tychach nie był wielkim widowiskiem, a piłkarze najczęściej oddawali strzały dalekie od bramki. Grający o honor Katar długo stawiał opór faworyzowanym Amerykanom, ale nie zdołał wywalczyć na pożegnanie chociażby punktu.

Nie przegapcie

W 83 minucie pomyłkę dużego kalibru zaliczył sędzia Abdelkader Zitouni z Tahiti, dyktując dla USA rzut karny. Faul Katarczyka rzeczywiście miał miejsce, ale wcześniej Amerykanie byli na spalonym, czego arbitrzy nie zauważyli, chociaż w użyciu był VAR. Sprawiedliwości stało się jednak zadość, bo strzał Alexa Mendeza obronił Ahmed Alminhali.

W siedmiu doliczonych minutach reprezentacja Stanów Zjednoczonych była bliska podwyższenia wyniku, ale piłka uderzyła w poprzeczkę.

Amerykanie zajęli w grupie D drugie miejsce i w 1/8 mundialu zmierzą się z Francją lub Mali.